۳۱ تیر آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

بیرجند - ایرنا - ۳۱ تیر آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و شرکت‌ها بوده و شرط برخورداری از معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌های پیش بینی شده در قانون ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون فقط ۱۵ درصد اشخاص حقوقی و شرکت‌های استان نسبت به ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۷ خود اقدام کرده اند.

مهدی نباتی با تاکید بر اینکه ۳۱ تیرماه آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و شرکت‌ها است اظهار داشت: شرط برخورداری از معافیت مالیاتی ارائه اظهارنامه و دفاتر و اسناد لازم است.

وی با بیان اینکه تاکنون خراسان جنوبی جزو استان‌های آخر در ارائه اظهارنامه های مالیاتی است ادامه داد: یکی از دلایل اصلی ارائه نکردن اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقوقی تکمیل نبودن دفاتر و اسناد قانونی لازم است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: برابر آمارهای سال گذشته، حدود ۲۱ درصد سهم درآمدهای مالیاتی استان از محل مالیات اشخاص حقوقی و بیش از ۲۴ درصد از محل مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی تامین می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی استان و همچنین دغدغه این اداره کل در ارائه خدمات مطلوب به فعالان اقتصادی بویژه در بخش اعطای مشوق‌ها و معافیت‌ها در چارچوب قوانین و مقررات، از اشخاص حقوقی و صاحبان شرکت‌های استان درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی خود از طریق سامانه www.tax.gov.ir اقدام کنند.

نباتی با تاکید بر اینکه مودیان تکمیل اظهارنامه را به روزهای پایانی تیرماه موکول نکنند افزود: کارکنان مالیاتی از روز پنجشنبه ۲۷ تا ۳۱ تیرماه در ۲ نوبت صبح و عصر و روز جمعه ۲۸ تیرماه تا ساعت ۱۴ آماده پاسخگویی و ارائه خدمات به مؤدیان مالیاتی هستند.

وی یادآور شد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشخاص حقوقی اظهارنامه عملکرد ۹۶ خود را در موعد مقرر تسلیم کردند.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط