جوانان باید در گام دوم انقلاب بیشتر نقش آفرینی کنند
محمدحسین قدیری ابیانه در همایش بزرگ کام دوم انقلاب

سنندج - ایرنا - گام اول انقلاب اسلامی با همت جوانان محکم برداشته شد و اینک در آغاز دهه پنجم و گام دوم انقلاب به وجود و نقش آفرینی بیشتر جوانان انقلابی نیاز داریم که باید برای حضور این قشر در عرصه های مختلف زمینه و فرصت ها فراهم شود.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام روز سه شنبه در همایش بزرگ «گام دوم انقلاب» در بانه افزود: ما با سوالات در افکار عمومی مواجه هستیم که اگر پاسخ آنها را بدهیم روشن می شود که در گام اول نخست انقلاب چکار کرده ام و در گام دوم برای حفظ دستاوردهای انقلاب چه کار باید انجام دهیم.

محمد حسن قدیری ابیانه با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی اظهار داشت: صادرات نفت ایران نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و این امر بر اقتصاد ما تاثیر گذشته که باید راهی برای خنثی کردن این تحریم ها بیابیم.

وی با بیان اینکه مطالبه گری باید به اندازه امکانات باشد، افزود: مطالبه گری یک امر انقلابی است و مردم باید برای احقاق حقوق خود از دولت روحیه مطالبه گری داشته باشند از طرفی اگر فکر کنیم دولت می تواند همه نیازهای ما را برآورده کند این باعث تنبلی می شود.

قدیری ابیانه اضافه کرد: کشورهای پیشرفته با کار و قناعت به ثروت و تکنولوژی دست یافتند و ما نیز باید برای پیشرفت جامعه کار بیشتر کرده و قناعت پیشه کنیم.

بیگ زاده

عضو شورای حوزه علمیه ارومیه هم در سخنانی گفت: برای معرفی انقلاب اسلامی تلاش زیادی نشده است چون زمانی می توانیم از نسل جوان و آینده ساز گلایه کنیم که انقلاب را آنطور که هست به آنها معرفی کرده باشیم.

حجت الاسلام مصطفی بیگ زاده افزود: اگر ملاک تشخیص مردم اشتباه باشد نتیجه کار خواص و نخبگان است بنابراین حضور مردم در پیروزی انقلاب نشان از شناخت شان از اسلام و اعتماد به مسئولان و امام راحل و دشمن شناسی بالای ایشان است.

گام انقلاب

نماینده نخبگان و فرهیختگان کُرد در کنگره ملی همفکری آینده سازان ایران اسلامی هم در گفت: گام دوم انقلاب اسلامی بدون حضور جوانان امکان پذیر نیست چون جوانان پیشرو گام دوم انقلاب هستند.

آکام صالحی افزود: در حالی انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن گرفت که دشمنان مستکبر گمان های باطلی در سر داشتند و تلاش می کردند شیرینی این جشن بزرگ را به کام مردم انقلابی ایران تلخ کنند.

وی با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب در رابطه با گام دوم انقلاب اظهار داشت: معظم له ادامه راه این انقلاب و حفظ دستاوردهای شگرد چهار دهه گذشته را از مهمترین وظایف دانست و توصیه های مهمی به منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایرانی اسلامی ارائه کردند.

صالحی به آرمان های مهم انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: زمانی آرمان های انقلابی اسلامی تحقق پیدا می کند که زمینه برای حضور و خودنمایی جوانان متدین فراهم و فرصت برای حضور شان در میدان های مختلف مهیا شود.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۴۶۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =