بیمارستان‌ها به ازای هر ۱۵۰ تخت، یک مددکار دارند

تهران- ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۵۰ تخت، یک مددکار در بیمارستان ها حضور دارد. استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه مددکاری بسیار راهگشا بوده است و به این حوزه کمک می‌کند.

به گزارش وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی روز سه شنبه در دوره آموزشی فرآیندهای مددکاری در مراکز درمانی افزود: دستورالعمل مددکاری به ما در ارائه این خدمات در مراکز درمانی کرده و عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی در مورد مددکاری بر اساس این دستورالعمل عملیاتی می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: جذب اعضای مددکاری و تمدید طرح از جمله مشکلات این حوزه است و ضرورت دارد در مناطقی مانند مناطق کم برخوردار، در صورتی که نیروی طرحی جایگزین نداشته باشیم، نیروهایی را که طرح آنها در آن مناطق پایان یافته است، به منظور ارائه خدمت در آن مناطق تمدید طرح کنیم.

وی ادامه داد: همچنین باید تأمین منابع اصلاح شود تا بتوانیم نیروهای خرید خدمت جذب کنیم و کمبود نیرو در بیمارستان‌ها از این طریق کاهش و جبران شود.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: باید بتوانیم شاخص‌هایی در حوزه مددکاری ایجاد کنیم و بر اساس این شاخص‌ها اعتباربخشی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام و شاخص‌های تدوینی باید قابل اجرا باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =