۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۹
کد خبر: 83398594
۰ نفر
سودوکویی به نام «نیمار»

تهران- ایرنا- بحث بازگشت «نیمار» به نیوکمپ هم زنده است و هم نیست؛ شاید این جمله مناسبی باشد؛ در حقیقت ۲ باشگاه به تازگی یک بار با یکدیگر تماس برقرار کرده اند اما نه از طریق مجاری رسمی بلکه با دخالت میانجی هایی که به عنوان نمایندگان طرفین سعی در حل «سودوکوی نیمار» دارند.

بر اساس تازه‌ترین خبر، «ناصر الخلیفی» رئیس متمول باشگاه پاریسی پیشنهادی را از سوی کاتالان‌ها دریافت کرده است که براساس آن آبی اناری‌ها در ازای پرداخت ۴۰ میلیون یورو به علاوه «کوتینیو و دمبله» خواستار بازگشت مرد برزیلی به نیوکمپ شده اند.

پی‌اس‌جی پیشنهاد اولیه را «مضحک» خواند و بلافاصله آن را رد کرده است.

هدف الخلیفی بازیابی ۲۲۲ میلیون یورویی است که وی آگوست ۲۰۱۷ برای خرید مهاجم برزیلی پرداخت کرده است؛ علاوه بر این، رئیس پاریسی‌ها به نمایندگان و واسطه‌های خود گفته است که پیشنهادی پایین تر از ۳۰۰ میلیون یورو برای نیمار هیچ جذابیتی برای وی ندارد؛ مبلغی که در حال حاضر پرداخت آن برای آبی اناری‌هایی که به تازگی برای خرید «آنتوان گریژمان» وام گرفته اند، مقدور نیست.

دومین مانع تحقق این انتقال برای بارسا، دستمزد سالانه ۳۶ میلیون یورویی است که نیمار هم اکنون در پارک دو پرنس دریافت می‌کند؛ این در حالی است که مرد برزیلی پیش‌تر درخواست کاهش دستمزد بارسا را نیز پذیرفته بود.

شرایط نیمار به گونه ای است که اطرافیان و نزدیکان وی را نگران کرده است؛ او به تازگی برای رهبری کردن ارکستر کوچ از پاریس، با دیر حاضر شدن در تمرینات پیش فصل پی اس جی، ساز رفتن را کوک کرده و در مصاحبه‌ای نیز «پیروزی ۶ بر یک بارسا مقابل پی اس جی در لیگ قهرمانان» را بهترین خاطره دوران فوتبالی خود توصیف کرده است. با این وجود، با توجه به شرایط فعلی و عدم ابراز تمایل جدی از سوی کاتالان‌ها، پل بازگشت به نیوکمپ برای وی چندان مطمئن به نظر نمی‌رسد.

پیشنهاد اولیه بارسا که از طریق واسطه ها به پی‌اس‌جی رسیده و توسط پاریسی‌ها رد شده است، دال بر این حقیقت است که مقامات پاری‌سن‌ژرمن موضع سختی را در قبال صدور رضایتنامه مرد برزیلی اتخاذ کرده و در همین بین، بارسا نیز به طور رسمی اعلام کرده که بازیکنانی همچون کوتینیو و دمبله فروشی نیستند.

با این تفاسیر، بهترین تعریف از شرایط کنونی این است: «سودوکویی به نام نیمار».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha