بنیاد بین المللی از مادران نمونه کهگیلویه و بویراحمد تجلیل می‌کند

یاسوج- ایرنا- مدیر اجرایی و عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: ۱۴ مادر نمونه کهگیلویه و بویراحمد روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸ و در همایشی به همت این بنیاد با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل می شوند.

زهرا سمیعی یزدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این همایش از ساعت ۱۷ تا ۲۰ عصر در سالن حکیم جرجانی شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد.

وی افزود: مکاتبه‌ها و پیگیری‌های لازم برای برگزاری این همایش از چند ماه قبل با دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

مدیر اجرایی و عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی بین المللی مادر بیان کرد: این بنیاد اقدام به اعلام فراخوان به دستگاه‌های مختلف اجرایی هر استان برای شناسایی و معرفی مادران نمونه می‌کند.

سمیعی عنوان کرد: شناسایی و معرفی مادران نمونه هر استان باید بر اساس دلایل و مستندات کافی بوده و بررسی‌های لازم برای تأیید صحت آنها نیز از سوی بنیاد فرهنگی بین المللی مادر انجام می‌شود.

وی ابراز داشت: پنج شاخص مهم انتخاب و تجلیل از مادران نمونه کشور از سوی این بنیاد شامل فرزند خوب بودن برای والدین، همسر خوب بودن برای شوهر، مادر خوب بودن برای فرزندان، شهروند خوب بودن و انجام یک کار شاخص در جامعه، منطقه یا محل سکونت خود است.

مدیر اجرایی و عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: دلایل و مستندات مربوط به انتخاب و تجلیل از هر مادر نمونه در همایش استان‌ها به صورت تصویری و پاورپوینت برای شرکت کنندگان پخش می‌شود.

سمیعی اظهار داشت: تاکنون ۶۰۰ مادر نمونه ۲۸ استان کشور از قشرهای مختلف شامل پروفسور، پزشک، پرستار، معلم، خانه دار، کشاورز، دامدار، باغبان و کارمند از سوی این بنیاد شناسایی و در همایش‌هایی با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شده‌اند.

وی افزود: بنیاد فرهنگی بین المللی مادر مهرماه سال ۱۳۹۳ با هدف شناخت مقام و جایگاه والای مادران و قدرشناسی از آنان تأسیس و راه اندازی شد.

مدیر اجرایی و عضو هیأت امنای بنیاد فرهنگی بین المللی مادر بیان کرد: تنها دفتر این بنیاد در شهر شیراز فعالیت می‌کند و مؤسس، بنیانگذار و رئیس آن نیز غلامرضا محمدی است.

سمیعی عنوان کرد: این بنیاد فعالیت فرهنگی انجام می‌دهد و هیچ‌گونه اعتبار دولتی نیز دریافت نمی‌کند.

وی ابراز داشت: هزینه‌های برگزاری همایش‌های تجلیل از مادران نمونه در استان‌ها و تأمین جوایز و بسته‌های فرهنگی توزیعی بین آنان به طور کامل بر عهده بنیاد فرهنگی بین المللی مادر است.

سمیعی با اشاره به اینکه بنیاد فرهنگی بین المللی مادر دارای یک منشور اخلاقی است، گفت: مهمترین مفاد این منشور شامل وابسته نبودن بنیاد به هیچ حزب سیاسی یا سازمان دولتی، ممنوعیت انجام هرگونه فعالیت سیاسی در آن و تبعیض قائل نشدن به لحاظ نژادی یا قومیتی برای انتخاب و تجلیل از مادران نمونه است.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =