۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83398469
۰ نفر

برچسب‌ها

واگذاری املاک آموزش و پرورش ایلام قانونی بوده است

ایلام - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش ایلام در پاسخ به اعتراض و شبهه‌های مطروحه گفت: واگذاری ملک این اداره کل در استان قانونی و شفاف است.


اسفندیار رستم زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص انتقادهایی که چند روز گذشته در فضاهای خبری و مجازی در خصوص واگذاری برخی املاک آموزش و پرورش استان مطرح و منتشر شد افزود: سال ۹۸ و ۹۷ دو ملک آموزش و پرورش استان در شهرستان ایلام مورد درخواست شهرداری (مدرسه شهید کرمی) و اداره کل راه و شهرسازی (زمین واقع در میدان کشوری) قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نشست شورای آموزش و پرورش استان مصوب شد که مدرسه شهید کرمی همچنان در مالکیت آموزش و پرورش باقی بماند.

وی گفت: در خصوص زمین واقع در میدان کشوری شهر ایلام به دنبال فرمایش مقام معظم رهبری در مورد ساخت مسکن به صورت جهادی و خانه‌دار شدن خانواده‌های ایرانی، کمیته بازآفرینی بافت فرسوده در استان ایلام تشکیل شد و بر اساس این سیاست زمین‌های بدون استفاده در داخل شهر که متعلق به ادارات و نهادهای دولتی هستند در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفت تا نسبت به ساخت مسکن اقدام و در اختیار واجدان شرایط فرهنگی قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه کمیته بازآفرینی بافت فرسوده در تمام استان‌های کشور به منظور استفاده مناسب از املاک بدون استفاده نهادهای اداری تشکیل شده است افزود: در استان ایلام هم این کمیته اقدام به شناسایی زمین‌های بلااستفاده داخل شهر کرد که زمین متعلق به این اداره کل میدان کشوری شهر ایلام از جمله آنها است.

وی تاکید کرد: براساس تفاهم و ایین نامه مربوطه اداره کل راه و شهرسازی باید نسبت به ساخت مجتمع مسکونی در محل این زمین اقدام کرده و واحدهای ساخته شده را به فرهنگیان واگذار کند..

رستم زاد با یاد اوری اینکه کاربری مسکونی این زمین در سال ۹۳ به درخواست شورای آموزش و پرورش استان آموزشی تعیین شد افزود: براساس اظهار اداره کل راه و شهرسازی استان کاربری این ملک در جریان تدوین و بازنگری طرح جامع شهری سال ۹۵ دوباره به مسکونی تغییر یافته است که آموزش و پرورش از این موضوع بی‌اطلاع بود.

وی تصریح کرد: اکنون قرار است مستندها و دلایل توجیهی طرفین در مراجع قانونی مربوطه بررسی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: در نهایت قانون و جایگاه‌های قانونی تکلیف و وضعیت آتی این زمین را تعیین می کند که اگر تشخیص داده شود این ملک در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد استقبال می کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =