۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83398466
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات احداث درمانگاه مهران شتاب گرفته است

ایلام - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام گفت: درمانگاه مهران که در سال ۹۷ کلنگ زنی شد اما بدلیل مشکلاتی کار ساخت آن متوقف شده بوده با پیگیری های لازم هم اکنون در حال اجرا و تسریع یافته است.

دکتر کریم لاله ماژین روز سه شنبه در دیدار با رئیس خبرگزاری و کارکنان ایرنا ایلام اظهار داشت: با ورود رسانه ها و بویژه خبرگزاری ایرنا و اقدام بموقع فرماندار مهران رایزنی های لازم صورت گرفت و عملیات اجرایی این پروژه آغاز و تسریع یافت.

وی افزود: زمین این پروژه توسط سازمان تامین اجتماعی با تغییر کاربری به درمانی با اعتبار پنج میلیارد ریال از راه و شهرسازی خریداری و پیمانکار این پروژه سال ۹۷ نیز با ۸۴ میلیارد ریال برنده مناقصه برای احداث شد اما برای دریافت مجوز از شهرداری این سازمان با مشکلات بسیاری مواجه و شروع بکار این پروژه تعطیل شد.

دکتر لاله ماژین با بیان اینکه هم اکنون گودبرداری این پروژه انجام و پی ریزی آن نیز در حال اجراست، یادآور شد: این درمانگاه از نظر تجهیزات هیچ مشکلی ندارد و در نشستی که پیش از ۲ هفته با سازمان صورت گرفت قول مساعد تزریق تجهیزات بیشتر داده شده است.

وی تصریح کرد: ساز و کار این بیمارستان بصورت هیات مدیره ای است و جز هلدینگ سلامت بوده و این سازمان در تامین کادر پزشکی و پرسنل آن نقشی ندارد.

لاله ماژین ابراز امیدواری کرد: با ورود مسئولان و رفع مشکلات شتاب بیشتری به این پروژه داده و شهروندان بتوانند از خدمات آن بهره لازم را ببرند.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام همچنین به پروژه درمانگاه دره شهر اشاره کرد و گفت: برای احداث درمانگاه دره شهر نیز زمینی شناسایی شده که برای ثبت و انتقال آن بنام سازمان بدون عوارض در حال رایزنی هستیم.

 لاله ماژین با بیان اینکه مدیریت درمان در۲ بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم به بیمه شدگان خدمت رسانی می کند، افزود: سال گذشته در بخش درمان مستقیم یا مراکز ملکی بیش از ۲ میلیون نفر مراجعه کننده به این مراکز ثبت شده است.

وی یادآور شد: از این میزان مراجعات ۸۰ درصد در بخش پزشک عمومی، ۱۲ درصد دندانپزشکی و هشت درصد مراجعه به پزشک متخصص بوده است.
وی ادامه داد: در بخش درمان غیرمستقیم نیز سه هزار عمل جراحی و بستری در سال گذشته صورت گرفته و از این تعداد یک هزار و ۱۸۹ نفر روزانه بستری و مابقی سرپایی پذیرش شده اند.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =