آغاز به کار هشت باشگاه تخصصی اعضا در سازمان جوانان هلال احمر

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آغاز به کار هشت باشگاه تخصصی ویژه جوانان و نوجوانان فعال عضو این سازمان خبر داد و گفت: راه اندازی این باشگاه ها با توجه به ضرورت تخصصی کردن فعالیتها در حوزه های مرتبط و توجه به علایق اعضاء و جذابیت در فعالیتهای آنان به منظور بهره گیری از توان تخصصی در راستای اهداف این سازمان و اسناد بالادستی جمعیت هلال احمر از جمله برنامه پنج ساله در دستور کار قرار گرفته است.

شهاب الدین صابونچی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این هشت باشگاه تخصصی جدید بر اساس توانمندی ها و علائق اعضا جوان و فعال سازمان جوانان جمعیت هلال احمر راه اندازی خواهند شد تا این جوانان فعال عضو این سازمان بتوانند برنامه های خود را در حوزه های مورد علاقه خود تعریف کرده و ایده پردازی و اجرا کنند.

وی ادامه داد: با راه اندازی این باشگاه های تخصصی جوانان عضو شده می توانند هم به هلال احمر در ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و مسئولیت پذیری کمک کنند و هم مسیرهای شغلی خود را در آینده پیدا کنند.

وی ادامه داد: در گام نخست راه اندازی این هشت باشگاه تخصصی تحت عناوین «جوانان قرآنی»، «دوستداران محیط زیست»، «سلامت یاران»، «حامیان سلامت روان»، «فعالان رسانه و فضای مجازی»، «جوانان ورزشکار»، «کارآفرینان» و «فرهنگ و هنر، جوانان مستعد و توانمند در این حوزه ها شناسایی شدند و البته زمینه اینکه تعداد این باشگاه های تخصصی در آینده ای نزدیک اضافه شود، وجود دارد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر توضیح داد: جوانان مستعد و توانمند مسئول راه اندازی این باشگاه ها روز یکشنبه ۲۳ تیر ماه به یمن ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، طی جلسه ای ابلاغ های خودشان را دریافت کردند.
صابونچی اضافه کرد: همچنین مقرر شد مسئولین باشگاهها در ابتدا ضمن مشورت و همفکری با یکدیگر و سایر اعضای توانمند در این حوزه ها، نسبت به تهیه شیوه نامه اجرایی عضویت و راهبری باشگاهها تا پایان مرداد ماه اقدام و همزمان نیز با رایزنی و ارتباط با استانها نسبت به جذب اعضای باشگاه اقدام کند.
وی تصریح کرد: در این باشگاهها نوجوانان و جوانان از هر کانونی می توانند در یک یا چند باشگاه عضو شده و فعالیت کنند.
«سازمان جوانان هلال احمر نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی، هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به شکل موثر اداره و هدایت کنند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =