۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83398429
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ تن فصل بهار در همدان غرق شدند

همدان- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: ۱۰ تن از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد در این استان غرق شدند.

علی احسان صالح روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: غرق شدگان در فصل بهار امسال از نظر جنسیت شامل پنج مرد و پنج زن هستند.

وی یادآوری کرد: سه ماهه نخست سال گذشته ۲ تن شامل یک مرد و یک زن غرق شدن که امسال این آمار روند رو به رشدی داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان خاطر نشان کرد: دوشنبه گذشته نیز پسری ۱۲ ساله در یکی از روستاهای کبودراهنگ به علت بی احتیاطی در استخر دپوی آب زمین کشاورزی غرق شد.

صالح گفت: غرق شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند؛ قطع تنفس و کمبود اکسیژن اصلی‌ترین علت مرگ در اثر غرق‌شدگی است.

وی افزود: هنگام شنا کردن یا بازی در آب عواملی مانند خستگی و ضعف، آشنا نبودن به محیط و آب‌های عمیق، مهارت نداشتن در شنا، تشنج و توقف بیش از حد مجاز در زیر آب باعث می‌شود که فرد برای تنفس به راحتی به سطح آب نیاید و غرق شدگی اتفاق بیفتد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان با بیان اینکه هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند ادامه داد: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است.

صالح اضافه کرد: در ادامه پس از این کار حتی اگر فرد به نظر شرایط عادی داشته باشد باید به اورژانس منتقل شود همچنین افزایش ضربان قلب و تنفس، اضطراب و کاهش هوشیاری از جمله علائمی است که اغلب پس از نجات فرد به وجود می‌آید که باید آن‌ها را کنترل کرد.

۷۵۲۶/‏۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =