استاندار خراسان شمالی: نگاه به توسعه استان باید همه جانبه باشد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: نگاه به توسعه استان و شهرستان ها باید همه جانبه باشد زیراکه یکی از آسیب های توسعه استان، بومی گری شهرستانی است این در حالی است که ما بومی گری استانی را هم برنمی‌تابیم.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز سه شنبه در نشست تقدیر از رسانه‌ها برای پوشش خبری سفر رئیس جمهوری به استان اظهار داشت: رویکرد ما در توسعه و تلاش برای توسعه، نظام و حاکمیت است.

وی با اشاره به حضور مردم برای استقبال از رئیس جمهوری از مردم قدردانی کرد و افزود: مردم برای نظام آبروداری کردند.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در این سفر همه، همراهی کردند و پای کار بودند.

وی افزود: باید تلاش کنیم این آمد و شدها برای مردم استان خروجی مورد انتظار را داشته باشد و اگر قرار است اتفاق خوب برای توسعه استان بیفتد باید در این آمد و شد ها محقق شود و اگر نه نمی توان برای رونق استان جهشی ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه توسعه استان باید توسط مردم محقق شود و استان باید توسط مردم اداره شود افزود: چرا مردم برای اشتغال زایی در انتظار هستند که فردی بیاید و در این منطقه کارخانه ایجاد کند؟ چرا مردم خود نباید کارخانه دار باشند؟ باید نگاه این باشد که مردم خود کارخانه و واحد تولیدی ایجاد کنند.

شجاعی تصریح کرد: مردم ابتدا باید خود برای ساخت استان اقدام کنند تا زمینه برای حضور سایر سرمایه گذاران و انجام اقدامات بعدی آماده شود، قرار نیست دولت تمام کارهای توسعه ای را انجام دهد، اگر دولت قادر بود همه چیز را درست کند تاکنون این اتفاق افتاده بود.

وی گفت: برای دست یابی مردم به خیرات و دستاوردهای مصوبات این سفر پیگیر هستیم تا مردم از آن بهره مند شوند.

استاندار خراسان شمالی در باره برخی اظهار نظرها از تدارک دیدن اتوبوس برای جابه جایی مردم به شیروان و استقبال از رئیس جمهوری گفت: ما مدعی هستیم که توان نظام اسلامی کشور، پشتیبانی مردم است و حضور پرشور و حماسی مردم ما همواره نشان گر قوت و اقتدار کشور بوده است.

وی افزود: ما به خود بالیده ایم که مردم همیشه همراه و در صحنه بوده اند و رخ کشیدن توان و قدرت نظام اسلامی، همین حضور مردم است، ما عقیده داریم سفر کاروان دولت به استان، نه سفر دولت بلکه سفر حاکمیت است و این حضور نه حمایت از دولت بلکه حمایت از نظام اسلامی بود.

وی گفت: ما در برابر اقدام مردم برای سفر به شیروان و استقبال از رئیس جمهور و حضور باشکوه، باید زمینه و شرایط را فراهم می کردیم و این هرگز ایراد نیست، کمترین امکانات برای این مردم تسهیل در شرایط رفت و آمد مردمی است که همواره همراه بوده و در میدان بوده اند.

شجاعی اظهار داشت: در این سفر، ۴۰ هزار نامه به رئیس جمهوری، جمع آوری شده است که برای رسیدگی به درخواست های مردم به نهاد ریاست جمهوری ارسال می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تلاش دشمن برای ناامید کردن مردم از نظام اظهار داشت: مشکلات اقتصادی وجود دارد و کسی نمی تواند آن را کتمان کند، اما در این میان، هدف تحریم ها، اعمال فشار بر سفره، معیشت و اقتصاد مردم است البته تلاش است تا مشکلات را کاهش دهیم اما در این شرایط مشکلات را به صفر رساندن شدنی نیست.

وی گفت: اکنون دشمن در اقدامات خود علیه ایران، نظام را هدف گرفته است و کاری به دولت ها ندارد هدف دشمن نظام است که چرا ایران در سوریه حضور دارد چرا از یمن حمایت دارد

شجاعی از رسانه ها خواست تا در این شرایط مراقبت های لازم در انتشار اخبار داشته باشند و گفت: پمپاژ رسانه ای دشمن ناامیدی است و در این زمینه، رسانه های ما باید تلاش کنند تا امید را در جامعه میان مردم تزریق کنند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب هم به امید بخشی در جامعه تاکید دارند. رسانه ها در خبررسانی ها باید برای امید بخشی در جامعه تلاش کنند.

استاندار خراسان شمالی به حضور رحمانی فضلی، وزیر کشور پیش از سفر رئیس جمهوری به این منطقه اشاره کرد و گفت: وزیر کشور ۴۸ ساعت پیش از حضور رئیس جمهور وارد استان شد که زمینه ساز اقدامات خوب برای حضور مردم بود.

کاروان دولت تدبیر و امید روز یکشنبه هفته جاری به استان خراسان شمالی سفر کرد.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =