۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83398279
۰ نفر

برچسب‌ها

بقاع متبرکه اردبیل بهسازی می‌شوند

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در راستای تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی ، این اماکن مقدس در مناطق مختلف استان بهسازی ،بازسازی و مرمت می شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی ستوده روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی پروژه نوسازی بقعه امامزاده سید ابوالقاسم (ع) روستای کالار از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: بقعه امامزاده سید ابوالقاسم کالار از نوادگان امام موسی‌کاظم (ع) در مناسبت‌های مختلف پذیرای زائرانی از مناطق مختلف شهرستان است با نوسازی بقعه فضای مناسب با ایجاد ساختمان جدید حرم، شبستان و سایر امکانات رفاهی مورد نیاز زائرین فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه این پروژه در سه فاز اجرا می شود، گفت: فاز اول این مجموعه که با همت مجموعه خیرین توحید و ولایت کشور، کمک‌های مردم ولایت‌مدار خلخال و اعتبارات دولتی ساخته می‌شود تا آخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال نیز در این مراسم گفت: برای بهسازی راه دسترسی به این بقعه نیز تلاش می شود.

احمد قنبری افزود: بیش از ۵۰ درصد امامزادگان و بقاع متبرکه استان اردبیل در خلخال واقع شده و این امر لزوم بهسازی ساختمان های فرسوده و در حال تخریب بقاع متبرکه این شهرستان را برای استفاده از ظرفیت های فرهنگی این اماکن مقدس ضروری کرده است.

حجت الاسلام مهدی فاتحی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه خلخال هم گفت: اداره اوقاف این شهرستان با اجرای برنامه های فرهنگی یاس نبوی، ضیافت الهی، آرامش بهاری، ولایت علوی، اکمال دین نبوی، بصیرت عاشورایی و فراهم کردن زمینه حفظ قرآن برای جمع زیادی از علاقه مندان به یادگیری رشته های قرآنی همواره موفق به کسب رتبه های برتر استان شده است.
وی با بیان اینکه نوسازی، بهسازی و ترمیم ساختمان امامزاده ها و بقاع متبرکه با همکاری اعضای هیات امنای این اماکن مقدس در دستور کار اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قرار دارد، اظهار داشت: خلخال دارای ۸۹ امامزاده و بقعه متبرکه است که در مناطق مختلف این شهرستان به صورت پراکنده واقع هستند.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =