کلاس درس تربیت بدنی در مدارس کشور دایر می‌شود

مشهد-ایرنا- مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: با ابلاغ به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در استان‌ها مقرر شد در مدارس جدید کلاس درس تربت بدنی ساخته شود.

محمد جعفری روز سه شنبه در حاشیه مراسم پایانی سی امین دوره رقابت‌های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه مدارس دخترانه کشور در جمع خبرنگاران افزود: در جهت ارتقای سواد حرکتی و توسعه ورزش مدارس کشور به دنبال افزایش سرانه فضاهای ورزش هستیم.

وی گفت: به تمامی استانها ابلاغ شده که در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی دخترانه دوره اول، فضاهای بلااستفاده مانند زیرزمین ها را تجهیز کنند و مبلمان آنها را مطابق استانداردهای اعلام شده با تجهیزات سنگ نوردی، تشک های ژیمناستیک، طنابهای آویزان و نردبانهای صعودی برای ارتقاء مهارتهای بنیادین حرکتی بچینند.

او به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی اشاره و بیان کرد: رویکرد ما در این راستا مدرسه محوری، مشارکت محوری و رویکردهای علمی و تخصصی است که برای تحقق این هدف توانمند سازی معلمان تربیت بدنی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان باید متخصص باشند و فضا و تجهیزات و محتوای مناسب را نیز استفاده کنند و البته لازم است با کمک فعالیتهای فوق برنامه به افزایش سرانه فعالیتهای تربت بدنی دانش آموزان افزوده شود.

جعفری به برگزاری سی امین دوره رقابتهای علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه مدارس دخترانه کشور اشاره کرد و افزود: در این راستا دستورالعمل رقابتهای علمی و تخصصی برای استانها ابلاغ شد و نزدیک به ۱۲ هزار معلم تربیت بدنی و آموزگاران پایه زن در حوزه آمادگی جسمانی و رشته های توپی آموزش دیدند.

وی ادامه داد: سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش در فضاهای روباز و سرپوشیده کشور ۳۳ صدم متر مربع یا ۳۳ سانتیمتر مربع است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم گفت: در پایان سی اُمین دوره رقابت های علمی و تخصصی معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه مدارس دخترانه کشور در مشهد در هر دو بخش آموزگاران پایه و معلمان تربیت بدنی، استان خراسان رضوی مقام اول تیمی را کسب کرد.

صفدر سلطانی افزود: خراسان شمالی و شهرستانهای استان تهران در بخش تیمی آموزگاران پایه مقام های دوم و سوم را به دست آوردند و شهرستانهای استان تهران و استان کرمانشاه نیز مقام های دوم و سوم را در بخش معلمان تربیت بدنی کسب کردند.

وی اضافه کرد: مشهد از ۲۱ تا ۲۵ تیر ماه میزبان ۲۹۳ معلم زن از سراسر کشور در این رقابتها بود که بر این اساس ۲۱۳ معلم تربیت بدنی در هفت رده سنی و ۸۰ آموزگار پایه در سه رده سنی و ۳۲ مربی و سرپرست از تمام استان های کشور در آن حضور داشتند.

او ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره علمی و تخصصی ضمن اینکه در سه کارگاه آموزشی تخصصی حضور یافتند در رشته های آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، بسکتبال، هندبال، والیبال، فوتسال، بدمینتون، دوی ۱۲۰۰ متر و طناب زنی نیز به رقابت پرداختند.

۳۲۲۱/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =