۳۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در میاندوآب پرداخت شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میاندوآب گفت: تاکنون در این شهرستان ۳۲۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی پرداخت شده است.

علی حبیبیان روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال میاندوآب اظهار کرد: تا اوایل تیرماه جاری، ۳۸ طرح در زمینه اشتغال فراگیر به مبلغ ۲۶۴ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۴۶۵ نفر در این شهرستان مصوب شده است.
وی افزود: از این تعداد به ۲۷ طرح با اشتغالزایی ۲۸۶ نفر، ۱۴۲ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.
وی بیان کرد: در زمینه اشتغال روستایی نیز ۴۷۸ طرح با اعتباری در حدود ۵۲۵ میلیارد ریال و با اشتغالزایی یکهزار و ۳۱۵ نفر در سطح این شهرستان به تصویب رسیده است.
وی گفت: از این تعداد نیز تسهیلات لازم به مبلغ ۱۸۲ میلیارد ریال به ۳۵۵ طرح با اشتغالزایی ۹۷۹ نفر توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میاندوآب اضافه کرد: بسته‌های اشتغالزایی در بخش‌های مختلف مانند ایجاد اشتغال فراگیر، توسعه روستایی و عشایری وجود دارد که با معرفی به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

طرح های اشتغالزایی مثل اشتغال فراگیر، روستایی، طرح کارورزی و طرح کارآموزی از جمله اقداماتی است که دولت بیش از گذشته مورد توجه قرار داده است.

طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت یکی از سه طرح بزرگ دولت برای ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و عشایر و ساکنان مناطق محروم است.
همچنین طرح اشتغال فراگیر با هدف افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان ۹۷۰ هزار نفر توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد.

میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و سومین شهرستان پس از خوی و ارومیه به شمار می‌رود.

۹۸۷۱/‌۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha