کارفرمایان کرمانی تا ۱۳ شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

کرمان - ایرنا - کارفرمایانی که دارای جرایم بیمه مربوط به قبل از ۲۹ اسفند سال ۹۶ هستند با اثبات وقوع بحران در واحد تولیدی خود می توانند تا ۱۳ شهریور از فرصت بخشودگی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان روز سه شنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته تامین اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی افزود: اجرای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان با هدف رونق تولید انجام می‌شود.

علی حسینی محمدآبادی ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال ۹۸ ب i عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان مدیون و بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولیدات داخلی، طرح بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان در استان کرمان از ۱۳ خرداد آغا و تا ۱۳ شهریور اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: کارفرمایان کرمانی ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی معوقه به سازمان تامین اجنماعی دارند که می توانند از طرح بخشودگی جرائم تامین اجتماعی استفاده کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان بیان کرد: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یک جای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند که در این صورت با تقسیط ١٢، ۱۸، ۲۴، ۳۰، ۳۶ ماهه به ترتیب از ١٠٠، ٨٥، ٧٥، ٦٠ و٥٠ درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد.
حسینی محمدآبادی با اشاره به اینکه سازمان بزرگ تامین اجتماعی به بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمات ارائه می دهد افزود: یک میلیون و ۵۰۰ نفر از جمعیت استان کرمان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند می شوند.
به گفته وی طی سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان مستمری به ۱۱۰ هزار خانوار مستمربگیر در سطح استان کرمان پرداخت شده و در سالجاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی منابع خود را بدون اتکا به پول تفت تجهیز کرده و توانسته خدمات را به جامعه هدف خود ارائه دهد خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار کارگاه در سطح استان فعال است که ۳۲۰ هزار نفر در این کارگاه به عنوان بیمه شده اصلی هستند.
حسینی محمدآبادی با اشاره به وجود ۲۶ شعبه اصلی، ۱۶ شعبه اقماری و ۱۲ کارگزاری تامین اجتماعی در استان کرمان گفت: سازمان تامین اجتماعی جایگاه تاثیرگذاری در حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.
وی با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رفت و آمد بیمه شدگان را به واحدهای بیمه ای کاهش داده است تصریح کرد: طی یکسال گذشته ۸۰۰ هزار لیست به صورت غیرحضوری از سوی کارفرمایان به تامین اجتماعی کرمان ارسال شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه بیمه ای بین ۳۳ اداره کل در حوزه وصول مطالبات استان کرمان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
۹۸۹۵/‌‬ ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =