۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83398007
۰ نفر

برچسب‌ها

گلخانه ها در اولویت ارایه تسهیلات قرار دارند

قزوین - ایرنا - ارایه تسهیلات بانکی و خدمات اداری جهت احداث مجتمع های گلخانه ای در اولویت برنامه های اقتصادی استان قزوین قرار دارد.

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی استانداری قزوین روز سه شنبه در جلسه ستاد اجرایی محصولات گلخانه‌ای و آبیاری نوین استان گفت: با وجود اقدامات خوبی که در حوزه آبیاری‌های نوین در سطح استان انجام شده است، در حوزه احداث گلخانه و مجتمع‌های گلخانه‌ای با توجه به ظرفیت‌های موجود خوب عمل نکرده ایم.

منوچهر حبیبی با بیان اینکه مساله تولید و بالا بردن کیفیت در حوزه گلخانه ها از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: برای رشد و گسترش اشتغال در حوزه گلخانه ها باید همانند بخش صنعت نگاه تولیدی و صادراتی به آن داشته باشیم که این مساله با توجه به بهره مندی گلخانه ها از سامانه های نیمه مدرن امکان پذیر می باشد.

وی ادامه داد: برای احداث شهرک های گلخانه ای همچنین باید نگاه ویژه ای به صدور مجوز به افراد دارای صلاحیت داشته باشیم و تنها نباید به صدور مجوز بسنده کنیم بلکه پیشرفت و راه اندازی شهرک های گلخانه ای برای ما با توجه به ارایه تسهیلات باید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.

این مسئول همچنین تاکید کرد: مشکلات موجود بر سر راه مالکان گلخانه هایی که مجوز دریافت کرده اما عملیات عمرانی خود را آغاز نکرده اند از سوی فرمانداری ها باید مورد پیگیری و گزارش آن به ستاد اجرایی اعلام شود.

حبیبی با اشاره به اینکه احداث گلخانه ها برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: در حوزه آب نیز شرکت آب منطقه ای استان باید نهایت همکاری را در این زمینه به عمل آورد و در بخش استعلام ها نیز تمامی دستگاه ها موظف هستند تا در مدت ۱۵ روز نتیجه استعلام برای احداث گلخانه ها را صادر کنند و در غیر این صورت پاسخ استعلام مثبت تلقی خواهد شد.

۲۹ گلخانه راکد در قزوین وجود دارد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: هم اکنون ۲۹ واحد گلخانه ای راکد در سطح استان وجود دارد که باید در اسرع وقت تعیین و تکلیف شوند.

مرتضی علیخانی ادامه داد: در بخش واگذاری مجوز به سرمایه گذاران، ابتدا باید اهلیت و توانایی سرمایه گذاری آنان محرز شده و مدیران دستگاه های ذیربط سپس اقدام به صدور مجوزهای لازم برای احداث گلخانه کنند.

وی با بیان اینکه از فرصت ایجاد شده در سال جاری برای احداث گلخانه در استان باید نهایت استفاده به عمل آید، افزود: ملاک کار ما نباید تنها تعداد صدور مجوزها باشد بلکه راه اندازی آن کارنامه کاری دستگاه ها را در پایان سال مالی معین می کند.

وی با انتقاد از فرایند طولانی تمدید مجوز آب از سوی شرکت آب منطقه ای استان برای واحدهای گلخانه ای، گفت: مشکلات موجود نیز برای احیا و گسترش مجتمع های گلخانه ای باید از در اسرع وقت از سوی متولیان مربوطه مرتفع شود.

۸۰۵۴*۳۰۱۳