نهادهای حمایتی به دنبال خودکفایی مددجویان باشند

اصفهان - ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: نهادهای حمایتی با انجام فعالیت‌های آموزشی و ارائه تسهیلات به دنبال خودکفایی مددجویان باشند.

مجید حججی روز سه شنبه در نشست تکریم و معارفه مدیر کمیته امداد این شهرستان در فرمانداری افزود: خودکفایی افراد نیازمند موجب کاهش وابستگی و حفظ عزت نفس این افراد می‌شود و چنین اقدامی در اشتغالزایی و تولید مؤثر است.

وی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری دولت برای کمک به نیازمندان، خودکفایی این قشر از مردم معضلات زندگی آنها را کاهش می‌دهد و روند زندگی دچار چالش نخواهند شد.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به تسهیلاتی که به افراد اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: اختصاص این اعتبار باید با نظارت باشد تا اینکه به اشتغال و خودکفایی مددجویان منجر بشود و سوء استفاده ای صورت نگیرد.

وی اضافه کرد: برخی از بانک‌های عامل در اختصاص تسهیلات بانکی به متقاضیان اشتغال سخت گیری و رفتار سلیقه‌ای دارند که با این دسته از بانک‌ها برخورد شده و باید شرایط را برای همه یکسان کنند.

حججی هم افزایی بین نهادهای حمایتی را مهم برشمرد و گفت: نهادهای مردمی و دولتی که متولی حمایت از اقشار آسیب پذیر هستند در ارائه خدمات با کیفیت هم افزایی و مشارکت داشته باشند تا اینکه با همکاری همدیگر مشکلات رفع شود.

وی یادآورشد: نقش مردمی و معتمدین محلی در کمک به نیازمندان بسیار مهم و ارزشمند و در پیشبرد اهداف مؤثر است زیرا اعتبارات دولتی در این خصوص پاسخگو نیست.

در این نشست از زحمات علی طالبی تقدیر و مهدی شیرازی به عنوان مدیر کمیته امداد شهرستان تیران و کرون معرفی شد.

هشت هزار نفر در تیران و کرون زیر پوشش کمیته امداد هستند.

۷۱۳۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =