۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83397988
۰ نفر

برچسب‌ها

سند توسعه شهرستان خلخال نهایی شد

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: این شهرستان تنها منطقه دارای سند توسعه در بین شهرستان های استان اردبیل است که نهایی شده و در مرحله عملیاتی شدن است.

به گزارش ایرنا، فریدون بابایی روز سه‌شنبه در نشستی با سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی خلخال فزود: این سند پس از تشریح در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل و تصویب آن در این شورا و ابلاغ به شهرستان تا پایان تابستان امسال عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تدوین سند توسعه این شهرستان چندین سال تلاش شده، اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف توسعه نیازمند همدلی، همکاری، هم افزایی و مشارکت همه جانبه مردم بویژه سمن‌ها و تشکل‌های غیردولتی مرم نهاد هستیم.
وی گفت: در این سند تمام محورهای توسعه و رونق اقتصادی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و با تصویب آن در مرکز استان بزودی در مسیر توسعه و رشد همه جانبه منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی با تاکید بر لزوم تغییر نگرش مردم به منطقه و باور کردن توسعه افزود: تا زمانی که مدام از توسعه نیافتگی و عقب‌ماندگی حرف می‌زنیم، توسعه‌ای اتفاق نخواهد افتاد.
او با بیان اینکه در سال‌های ۸۵ تا ۱۳۹۵ بیش از ۳۲ هزار نفر از این شهرستان مهاجرت کردند، افزود: در بسیاری از مواقع اجرای پروژه‌های عمرانی زیرساختی از جمله راه‌های ارتباطی نمی‌تواند مانع از مهاجرت افراد جویای کار از این منطقه به مناطق دیگر کشور شود.
بابایی با تاکید بر پذیرش پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده از سوی مردم توسط مسئولان اظهار کرد: رفتارهای نادرست اجتماعی موجب فرار مغزها و افزایش میل به مهاجرت از سوی مردم این شهرستان به مناطق دیگر می‌شود.
او همچنین با بیان اینکه خلخال از شهرستان‌های موفق استان اردبیل در برگزاری گفتمان اجتماعی محور است، گفت: برگزاری این گفتمان‌ها با هدف بحث و بررسی مسائل مشکلات و با محوریت توسعه و رفع موانع توسعه با حضور منتقدین، صاحبنظران و مسئولان اجرایی موفق بوده و به برخی اهداف کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله کاهش آسیب فضای مجازی دست یافته‌ایم.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =