هزار و ۲۲۸ پرونده در ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی مختومه شد

مشهد- ایرنا- طی سه ماه امسال هزار و ۲۲۸ پرونده در اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی مختومه شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در بهار امسال ۴۴ هزار و ۷۰۵ پرونده اجرایی در کشور تشکیل شد که پنج هزار و ۲۰۵ پرونده از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است.
محمد حسن بهادر افزود: پرونده های مهریه با ۳ هزار و ۷۴۹ پرونده و رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشترین پرونده ها را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: همچنین طی این مدت بیش از ۴۶۰ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال از مطالبات بانک ها و موسسات مالی، اعتباری دولتی و خصوصی وصول شد.
وی از کسب درآمد ۴۱ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریالی اداره اجرای اسناد رسمی در این مدت خبر داد و گفت: از این رقم مبلغ ۳۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون ریال مربوط به نیم عشر دولتی و ۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال نیز مربوط به حق مزایده می باشد.
بهادر افزود: از ابتدای امسال ۹۹۲ شرکت تجاری، ۶۸ شرکت تعاونی و ۱۴۰ موسسه غیر تجاری در این استان ثبت شده و بیش از ۱۷ هزار دفتر تجاری شرکتها و موسسات مهر و موم شده است.
اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با ۳۳ واحد ثبتی فعال دارای ۷۳۳ کارمند رسمی و پیمانی و ۳۷ کارمند قراردادی است که ۶۱۲ نفر آنان مرد و بقیه زن هستند.
۵۰۶ دفتر اسناد رسمی و ۲۳۰ دفتر ازدواج و طلاق در این استان به طور متوسط ماهیانه ۲۷۲ هزار خدمت به مردم ارائه می دهند.
۷۵۰۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها