حمله شیر به موسس دهکده طبیعت قزوین

قزوین – ایرنا – نشریات، مطبوعات و پایگاه های خبری استان قزوین در هفته اخیر به موضوعات مختلفی پرداخته اند که داغترین آنها حمله شیر به موسس دهکده طبیعت قزوین بود.

یکی از مهمترین مطالب خبری قزوین در این هفته، سفر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به قزوین برای بازدید از چند طرح گردشگری و شرکت در نشست سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با باغستان بوده است.

یکی از مطالبی که مرتبط با سفر معاون رئیس جمهوری بود و به داغ‌ترین اخبار استان قزوین تبدیل شد حمله شیر به مؤسس دهکده طبیعت قزوین هنگام بازدید مسئولان از این دهکده بود.
پایگاه خبری صبح قزوین در این خصوص نوشت: «در ادامه سفر مونسان به قزوین پیش از ظهر امروز (دوشنبه) وی برای بازدید به همراه هیأت همراه و مسئولان استانی وارد دهکده طبیعت قزوین شد که در حاشیه این بازدید از قفس حیوانات حاضر در این دهکده نادر رضا نوری مؤسس دهکده طبیعت قزوین وارد قفس شیرها شد که مورد حمله ناگهانی یکی از شیرهای قفس قرار گرفت و با مداخله به موقع مأموران دهکده خوشبختانه شیر حمله کننده مؤسس دهکده طبیعت را رها کرد و این حادثه ختم به خیر شد و وی از ناحیه دست و کتف زخمی شد که به اورژانس منتقل گردید».

این حاشیه با تیترهای مختلف در خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و فضای مجازی استان قزوین منتشر شد و به سرعت به یکی از اخبار داغ و پرمخاطب قزوین تبدیل گردید.

روزنامه ولایت قزوین در جدیدترین شماره خود در مطلبی با عنوان علل تعطیلی واحدهای صنفی کوچک قزوین به وضعیت اقتصادی کشور و صنایع استان قزوین پرداخته است.
در این مطلب که به قلم آرش صالحی نگارش یافته، آمده است: «کسب و کارهای کوچک در اکثر کشورها به عنوان عناصر پیشرفت اقتصادی و اجتماعی شناخته شده‌اند. این کسب و کارها در ایجاد فرصت‌های شغلی اهمیت بسزایی دارند. این مشاغل با اینکه به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارند، اما بازدهی بیشتری داشته و در تعادل بین بازار عرضه و تقاضا نقش مهمی ایفا می‌کنند. اصناف و بازاریان بزرگترین بخش اقتصادی کشور هستند که حوزه قابل توجهی از نظام تولید، توزیع و خدمات را به خود اختصاص داده‌اند. هشت هزار و ۸۰۰ اتحادیه صنفی و بیش از سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد که بدون آنها اقتصاد کشور تقریباً توان حرکت خود را از دست می‌دهد. گذر جاده ابریشم از سرزمین مینونشان، قرن‌هاست که سرنوشت قزوین را با اقتصاد و تجارت گره زده است. واحدهای صنفی کوچک دیار مینونشان یکی از کانون‌های اشتغالزایی هستند و فعالیت آنها حرکت چرخه اقتصادی استان را روان‌تر می‌کند».

پایگاه خبری آرمان شهر قزوین از سرمایه‌گذاری بیش از ۷۴۰ میلیاردی در حوزه گردشگری قزوین خبر داده و به نقل از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشته است: بالغ بر ۷۴۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری استان قزوین سرمایه‌گذاری در حال انجام است و با اتمام پروژه‌ها، جایگاه استان در حوزه گردشگری کشور ارتقا می‌یابد.
علی اصغر مونسان افزود: هدف از سفر به استان قزوین، شناسایی بیشتر ظرفیت‌های استان است تا جایگاه متناسب با ظرفیت‌های خود را در حوزه گردشگری پیدا کند.
وی افزود: استان قزوین دارای جاذبه‌های بی نظیر طبیعی و تاریخی است و اینکه هنوز در استان قزوین هتل پنج ستاره وجود ندارد، اتفاق خوبی نیست.

پایگاه خبری، تحلیلی شاخص قزوین نیز در گزارشی به مصاحبه با یک بانوی کارآفرین پرداخته و از اقتصاد مقاومتی و مشکلات و چالش‌های کارآفرینان در استان سخن گفته است.
در این گزارش می‌خوانیم: «اقتصاد مقاومتی امروزه جایگاه ویژه‌ای در شرایط کنونی کشور دارد چراکه با وجود تحریم‌ها، می‌توان با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و استفاده حداکثری از استعدادها و نیروی انسانی در راستای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصاد گام برداشت.
اهمیت موضوع اقتصاد و تکیه بر توان داخلی تا جایی است که در سال‌های اخیر شاهد نامگذاری سال با محوریت اقتصاد و تولید از سوی مقام معظم رهبری هستیم که در بخشی از سخنانشان فرمودند، اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.
زنان جامعه نقش پررنگی در راستای اقتصاد مقاومتی دارند و همواره در تلاش هستند که در تأمین مخارج زندگی مشارکت داشته باشند، بانوان خانه‌دار با دستان پرتوانشان قادر به تولید محصولات متنوعی هستند که برای مردم کاربردی است…».

۶۱۰۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =