۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83397908
۰ نفر

برچسب‌ها

قاچاق سوخت در جنوب سیستان و بلوچستان ۶ کشته برجا گذاشت

زاهدان- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با خودروی سواری پژو پارس حامل سوخت قاچاق در مسیر ایرانشهر - بزمان ۶ نفر در آتش سوختند.

محمودرضا ناصح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه حدود ساعت ۹ صبح امروز در کیلومتر ۳۰ مسیر ایرانشهر - بزمان رخ داده است.

وی بیان کرد: پس از اطلاع مرکز فوریت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر سه دستگاه آمبولانس و اورژانس هوایی این دانشگاه به محل حادثه اعزام شدند که متأسفانه به علت شدت برخورد و آتش گرفتن هر ۲ خودرو ۲ نفر از سرنشینان پژو پارس و چهار نفر از سرنشینان اتوبوس در دم جان خودشان را از دست دادند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: قاچاق سوخت متأسفانه باعث ناامن شدن جاده‌های جنوب این استان شده است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران از جمله استان‌های مستعد برای قاچاق سوخت است چرا که در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته و نیاز مبرم این کشورها به انواع فرآورده‌های نفتی مرزهای این استان را به دالان انتقال سوخت تبدیل کرده است.
از منظر کارشناسان پایین بودن درآمد سرانه خانوار در سیستان و بلوچستان، قهر مستمر طبیعت در ۲ دهه گذشته که زندگی ۷۰ درصد مردمی که معاش آنان وابسته به کشاورزی است را تحت تأثیر شدید قرار داده و کمبود فرصت‌های اشتغالزایی در واحدهای تولیدی و صنعتی سبب شده قاچاق سوخت بیشتر از گذشته رواج پیدا کند.
هر چند که سود قاچاق سوخت تنها به جیب عده‌ای سودجو و فرصت طلب سرازیر می‌شود و بسیاری از مردم عادی برای سود بردن این قبیل افراد جان خود را به خطر می‌اندازند.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =