۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83397827
۰ نفر

برچسب‌ها

کار کردن برای حل مشکلات مردم عبادت است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر برای کارکنان سازمان تامین اجتماعی وقت اداری مطرح نباشد و هدف آنها حل مشکلات مردم باشد، این نوع کار کردن عبادت است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز سه شنبه در دیدار مدیرکل و کارکنان تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی به مناسبت هفته تامین اجتماعی افزود: آفت بشر تفکر سرمایه‌داری است لذا عده‌ای مال زیاد اندوخته می‌کنند و عده‌ای از گرسنگی و تشنگی می‌میرند و سازمان تامین اجتماعی در چنین شرایطی ندانم‌کاری، تعمدها و بی‌عدالتی‌های خیلی از افراد را به وسع خود تعدیل می‌کند.

وی بیان کرد: برخی شغل‌ها خطرناک هستند مانند مشاغل امروز بانک‌ها که اگر به قانون عمل کنند، مانند باقی خدمتگزاران هستند اما اگر ربا و سود از مردم بگیرند کاری که به کارمند بانک تحمیل می‌شود شغل بسیار خطرناکی است لذا فرد در پرتگاهی قرار می‌گیرد که ناخواسته به حرام می‌افتد و گناه می‌کند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نوع کار تامین اجتماعی خدمت‌رسانی است اظهار داشت: اگر این خدمت به کارفرما، سرمایه‌گذار، ضعفا، مستمری‌بگیر و سایر افراد منافع برساند وجود کارکنان این سازمان برای آنان چشم روشنی است.

وی تامین اجتماعی را شغلی مقدس دانست و عنوان کرد: خودسازی و نیت قربت در شخص شرط است وگرنه اگر انسان مانند برخی افراد نیت بدی داشته باشد چون از نظر شخصی مشکل دارد، بی فایده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: تامین اجتماعی جزو سازمان‌هایی است که بخش عظیمی از آن به قشر ضعیف جامعه خدمات ارائه می‌دهد و هدف کاری این سازمان از مقربات است که اگر خدمات با اخلاص ارائه شود انسان را به خدا نزدیک می‌کند.

وی با بیان اینکه در شغل روزمره و کار اداری می‌توان قصد قربت الی الله کرد گفت: اصولاً دیدگاه دین و اسلام به گونه ای است که انسان برای اهداف بزرگ آفریده شده اما شرط سیر این است که انسان در مقدمات گیر نکند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: خیلی از مردم به خاطر مشکلات روزمره در مقدمات زندگی گیر می‌کنند در حالی که هدف زندگی مهم است و وقتی شخص در مقدمات گیر کند نمی‌تواند به نتیجه برسد لذا اینکه موانع را از گرفتاری‌های روزمره انسان‌ها حذف کنید موانع رشد را برطرف کرده‌اید.

وی گفت: انسان‌هایی که به مقام سیر، سلوک و عرفان رسیده‌اند در شرح زندگی توفیقات زیادی داشته‌اند که بخشی از آن رسیدگی به ضعفا بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: اینکه انسان‌ها درد همنوعان خود را درک می‌کنند یک ارزش محسوب می‌شود زیرا فرد ضعیف، ضعیف آفریده نشده است بلکه بی‌عدالتی‌های جامعه وی را ضعیف کرده و حق او را دیگران گرفته‌اند.

وی گفت: در احادیث آمده است هیچ فقیری گرسنه نمی‌ماند مگر اینکه دیگران سهمیه او را چپاول کرده باشند وگرنه کره زمین برای همه کافی است.

۱۹ تا ۲۵ تیر هفته تامین اجتماعی نام دارد.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =