۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83397788
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات احداث ۹ هزار متر مربع فضای سبز در سنندج آغاز شد

سنندج - ایرنا - عملیات احداث ۹ هزار مترمربع فضای سبز در سه نقطه از ناحیه ویژه بهاران سنندج آغاز شد.

مدیرشهرداری ناحیه ویژه بهاران روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرک بهاران سنندج یکی از شهرک‌های پرجمعیت و وسیع ترین ناحیه شهر سنندج بوده که دارای جمعیت بسیار زیادی است، بنابراین ضرورت احداث فضاهای سبز در این ناحیه بسیار حائزاهمیت است.

عابدین لطفی با اشاره به آغازعملیات احداث ۹ هزار متر مربع فضای سبز در سه نقطه از این شهرک، افزود: میدان ماموستا برهان عالی یکی از این نقاطی است که چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای سبز در آن احداث می‌شود.

وی گفت: یک هزار و ۲۵۰ مترجدول گذاری، ۱۴۰ مترمکعب خاکریزی، یک هزار و ۳۰۰ متر مربع کف فرش، سه هزار مترمربع چمن کاری، نهال کاری، کاشت گل، نصب ۱۵ عدد نیمکت و نصب ۱۰ عدد سطل زباله از جمله عملیاتی است که برای احداث فضای سبز واقع در این میدان در حال اجرا است.

مدیرشهرداری ناحیه ویژه بهاران یادآور شد: در راستای تامین روشنایی سطح این پارک تاور ۹ متری با پنج تیر و چهارعدد پروژکتورLED صد واتی نصب می‌شود.

وی افزود: برای احداث فضای سبز واقع در بلوار ۲۲ بهمن جنب دبستان صالحین به مساحت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع نیزعملیاتی شامل ،۱۵۰ متر جدول گذاری ،۸۰ مترمکعب خاکریزی و ۳۰۰ مترمربع کف فرش انجام شده است.

لطفی اظهار داشت: انجام ۷۰۰ مترمربع چمن کاری، نصب پنج عدد نیمکت، چهارعدد سطل زباله، گلکاری، نهال کاری و اجرای روشنایی پارک با تاور ۹ متری با پنج تیر و چهارعدد پروژکتور LED ۱۰۰ واتی از دیگر اقدامات انجام شده برای احداث این پارک است.

وی یادآور شد: انجام ۳۵۰ متر جدول گذاری، ۱۵۰ مترمکعب خاکریزی، ۴۴۰ مترمربع کف فرش، سه هزار مترمربع چمن کاری، و اجرای گلکاری و نهال کاری و کاشت درختچه و روشنایی با هشت عدد پروژکتور از جمله اقداماتی است که برای احداث سه هزار و ۳۰۰ مترمربع فضای سبز دلتای بلوار حمدی و بلوار دانشجو درحال اجرا است.

مدیرشهرداری ناحیه ویژه بهاران اعلام کرد: ۲هزار هزار اصله درخت و درختچه برای نهال کاری و احداث سه پارک میدان ماموستا قانع، بلوار ۲۲ بهمن و دلتای بلوار حمدی و بلوار دانشجو خریداری شده است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha