۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83397774
۰ نفر
لباس محیط‌بانان زنجان به دوربین مجهز می‌شود

زنجان - ایرنا - لباس محیط‌بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان به دوربین مجهز می‌شود تا از این طریق اتفاقات رخ داده مستندسازی شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: با البسه دوریین دار محیط‌بانان، تمام حوادث و اتفاقات مستندسازی می‌شود تا محیط‌بانان در صورت لزوم از خود دفاع کنند و حق و حقوقشان در برابر متخلفان محیط زیست پایمال نشود.

اسماعیل قلی‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به آنلاین بودن این دوربین‌ها به حتم در انجام مأموریت‌ها، یاریگر محیط‌بانان خواهد بود چراکه این دستگاه در هنگام قضاوت گویای همه چیز در هنگام وقوع اتفاقات احتمالی خواهد بود.

وی با بیان اینکه محیط‌بانان زنجان به تجهیزات حفاظتی مناسب مجهز هستند، افزود: در همایشی که روز دوشنبه /۲۴‬ تیرماه / ‬ در میبد استان یزد با حضور محیط‌بانان سراسر کشور برگزار شد از دوربین‌های لباس محیط‌بانی، رونمایی شد و قرار است در آینده نزدیک به یگان‌های محیط زیست تحویل و در اختیار محیط‌بانان قرار گیرد.

قلی‌زاده اظهار داشت: در حال حاضر زنجان از وجود ۴۹ محیط‌بان برخوردار است که با توجه به وسعت مناطق تحت مدیریت و اراضی آزاد، به لحاظ تعداد نیرو با کمبود مواجه است اما با این وجود محیط‌بانان به دقت منطقه ماموریت خود را رصد و پایش می‌کنند که این جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه در مراسم تقدیر از محیط‌بانان نمونه کشور که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از بیمه تکمیلی محیط‌بانان و طرح‌های مرتبط با آن رونمایی شد، گفت: در راستای اجرای این طرح، بیمه مسئولیت بدنی، بیمه عمر، حادثه و درمان، شامل حال محیط‌بانان و خانواده‌های آنان خواهد شد و همچنین تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان در ماه‌های حرام و ۲۷۰ میلیون تومان در ماه‌های عادی سال دارای تعهد خسارت دیه و مسئولیت خواهند بود.

قلی‌زاده افزود: در این همایش از محمدرضا نجفی محیط‌بان اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان که به عنوان محیط‌بان نمونه این استان انتخاب شده بود با اهدا لوح و جایزه، تقدیر به عمل آمد.

وی تصریح کرد: این محیط‌بان زنجانی به دلیل عملکرد مثبت و بالا در امر محیط‌بانی و میزان کشفیات و دستگیری شکارچیان متخلف، از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان به منظور تقدیر به سازمان محیط زیست کشور معرفی شده بود.

قلی زاده اظهار داشت: محیط‌بان نجفی که ۱۸ سال سابقه محیط‌بانی دارد به منظور حفظ و حراست از مناطق تحت مدیریت اداره کل، در منطقه حفاظت شده سرخ آباد واقع در شهرستان های زنجان و طارم، خدمت می‌کند.

۶۰۸۴/‌۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =