۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 2961
کد خبر: 83397706
۰ نفر

برچسب‌ها

 شورای نگهبان همیشه مورد انتقاد مخالفان بود

یزد - ایرنا - امام جمعه بافق گفت: شورای نگهبان همیشه مورد حمله و انتقاد مخالفان نظام بود و ۲ گروه در مقابل این نهاد قرار دارند ، کسانی که با اسلام و نظام مخالف هستند و آنهایی که در انتخابات مختلف رد صلاحیت می‌شوند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی روز سه شنبه به مناسبت سالروز (۲۶ تیر ماه) تأسیس شورای نگهبان و سال منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دیدار سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان اظهار کرد: یکی از کارهای ارزنده امام راحل تشکیل شورای نگهبان بود که در این نهاد هم فقیه و هم حقوقدان حضور دارند.

وی افزود: فقها از نظر دینی و اعتقادی و حقوقدانان نیز از نظر حقوق بین المللی و جهانی مسائل را با حضور هم بررسی و تصمیم گیری می‌کنند و تا امروز هم به خوبی وظایف خود را انجام داده اند چه بحث رد صلاحیت‌ها و چه در مسائل دیگر، با قدرت و صلابت به کار خود ادامه می‌دهند.

امام جمعه بافق تصریح کرد: در تمام کشورها از جمله اروپایی، غربی و آفریقایی برای افرادی که در انتخابات شرکت کنند و مسئولیتی را کسب کند، فیلترهایی را در نظر می‌گیرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) با دیدگاه ژرفی که داشتند وقتی انقلاب به پیروزی رسید، حرکت‌هایی انجام دادند در راه خدا بود و وارد صحنه شدند و در این راه هم به موفقیت دست یافتند.

در این دیدار احمد برزگری سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات بافق، برنامه‌های این نهاد را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، تشریح کرد.

حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان‌های بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه است که یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. استان یزد با ۱۰ شهرستان و یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در سرشماری سال ۱۳۹۵، در مجموع چهار کرسی نمایندگی در مجلس دارد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

۷۵۴۳/‏‬ ۲۰۴۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =