آسیب‌دیدگان توفان روستای تولون گرمی ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات می‌گیرند

اردبیل - ایرنا - آسیب‌دیدگان از توفان روستای تولون شهرستان گرمی مغان برای ساخت مسکن جدید وام و کمک مالی ۶۰۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند.

در جریان توفان اردیبهشت گذشته روستای تولون شهرستان گرمی مغان به ۳۵ واحد مسکونی خسارت وارد شد که ۶ واحد مسکونی از این تعداد غیر قابل سکونت شده و دیگر واحدها نیز تا ۸۵ درصد خسارت دیدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل روز سه شنبه گفت: هر چند که ۶ واحدی که به آنها آسیب کلی وارد شده با مشارکت صاحبان منازل تعمیر شد اما نیاز است تا نسبت به احداث منازل مسکونی جدید برای آنها اقدام گردد.

فرهاد عبدالعلی پور در جریان بازدید از روستای تولون افزود: در صورت احداث مسکن جدید به این ۶ خانوار علاوه بر تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی ارزان قیمت، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد ولی تاکنون تنها یک نفر نسبت به تکمیل پرونده اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: برای تعمیرات واحدهای دیگر خسارت دیده به ۱۵ نفر وام ۵۰ میلیون ریالی بدون سود پرداخت شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

او گفت: با توجه به اینکه ۱۴ واحد تعمیری دیگر این توفان، تحت پوشش کمیته امداد و بیمه حوادث بوده اند از طرف کمیته امداد استان مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال کمک بلا عوض در اختیار کمیته امداد شهرستان قرار گرفته تا نسبت به خسارت وارده به آنها پرداخت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل همچنین افزود: جهت نوسازی و احداث خانه‌های روستایی و جلوگیری از خسارت حوادث غیر مترقبه، روستاییان باید از تسهیلات ارزان قیمت ۴۰۰ میلیون ربالی استفاده کنند که در صورت احداث علاوه بر وام از تسهیلات بلاعوض کمیته امداد و بنیاد مسکن نیز برخوردار می‌شوند.

۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =