۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83397496
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم مناطق شرقی کردستان مصرف بهینه آب را جدی بگیرند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - براساس اعلام شرکت آبفای شهری، مشترکان کردستانی به ویژه در مناطق شرقی این استان با توجه به گرمای هوا و افت ذخایر سفره های زیرزمینی باید در مصرف بهینه آب توجه بیشتری داشته و این موضوع مهم را جدی بگیرند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه آب شرب نقاط شرقی استان مانند قروه، دهگلان و بیجار و همچنین مریوان (در غرب استان) بیشتر از سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود، بنابراین صرفه جویی در مصرف آب این مناطق ضروری است.

ادریس شریفی یادآور شد: در این مناطق تقریباً آب تولیدی و مصرف شده به یک میزان بوده و نیاز است شهروندان مصرف بهینه آب را مورد توجه قرار دهند تا در این فصل با کمبود و قطعی مواجه نشویم.

وی اضافه کرد: تلاش ما این است که با همکاری مردم و تمهیدات انجام گرفته، تابستانی بدون کم آبی را سپری کنیم که تحقق این موضوع مهم با رعایت مواردی ساده از سوی همه مشترکان قابل تحقق است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان اظهار داشت: در دیگر مناطق استان از جمله سنندج، دیواندره، سقز و بانه، آب شرب از منابع سطحی و سدها تأمین می‌شود که با توجه به بارش‌های خوب امسال و ذخیره مناسب، مشکلی از لحاظ تأمین آب در این نقاط وجود ندارد.

ضرورت باز نگذاشتن شیر آب موقع مسواک زدن و استحمام، استفاده از جارو به جای آب هنگام نظافت پارکینگ و حیاط، کنترل شیلنگ‌ها، اتصالات و شیرهای داخل ساختمان برای جلوگیری از نشتی و کاهش استفاده از ماشین لباسشویی در طول هفته، از جمله مواردی است که شریفی برای مصرف بهینه آب به آنها اشاره کرد.

۶۰ درصد منابع آبی استان کردستان از آب‌های سطحی و سدها و ۴۰ درصد نیز سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود.

از جمعیت شهری یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری کردستان ۱۰۰ درصد آن در ۲۷ شهر استان تحت پوشش شرکت آبفا هستند.

شرکت آبفای شهری کردستان دارای ۳۵۷ هزار فقره انشعاب آب، ۳۴۰ هزار انشعاب فاضلاب و پنج هزار و ۱۰۰ کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب است.

۷۳۵۵ / ۳۰۳۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =