قاچاقچی دلار در آذربایجان غربی ۱.۲ میلیارد ریال جریمه شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: قاچاقچی ارز در شهرستان ماکو به پرداخت یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

محمد اقوامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قاچاقچی قصد داشت ۱۹ هزار و ۵۰۰ دلار را به خارج از کشور منتقل کند.

وی اضافه کرد: ماموران هنگ مرزی ماکو در بازرسی مسافران خروجی به یک دستگاه سواری مشکوک شده و در بازرسی، این مقدار دلار را کشف و ضبط کردند.

وی اظهار داشت: پس از ارجاع این پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی شهرستان ماکو، عامل قاچاق دلار محکوم به پرداخت جریمه شد.

وی ادامه داد: با هدف ایجاد تلاطم بیشتر در بازار، افراد زیادی اقدام به قاچاق ارز به دیگر کشورها می کنند که جلوگیری از این امر در دستور کار پلیس و تعزیرات حکومتی قرار گرفته است.

اقوامی از محکومیت ۳۸۶ میلیون ریالی قاچاقچی پوشاک در خوی نیز خبر داد و گفت: این میزان جریمه برای قاچاق یک هزار و ۸۰۰ ثوب انواع پوشاک خارجی صادر شده است.

تعزیرات حکومتی مرجع رسمی رسیدگی به پرونده های قاچاق ارز و کالا به شمار می رود؛ قاچاق یورو، دلار و لیر از جمله موارد قاچاق ارز در آذربایجان غربی محسوب می شود.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود که سالانه دهها میلیارد ریال محکومیت برای قاچاقچیان در این استان اعمال می شود.

۸۱۳۷/۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =