۷.۱ میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج به مددجویان در آذربایجان‌غربی پرداخت شد

ارومیه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت: امسال هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.

عزیز سهندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کمک‌هزینه به ۲۸۱ زوج نیازمند تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی پرداخت شد.

وی اظهار داشت: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی و کمک به ترویج ازدواج آسان در جامعه است.

وی اضافه کرد: وام ازدواج مددجویان برای هریک از زوج‌ها، ۵۰ میلیون ریال و سرانه مساعدت به ازای هر نوعروس ۳۰ میلیون ریال و برای پسران تحت حمایت ۱۰ میلیون ریال است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با بیان اینکه درسال جاری ۲۶۸ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان از معافیت واگذاری انشعابات بهره‌مند شده‌اند، گفت: بر اساس تبصره‌های قانون بودجه، بهره‌مندی مددجویان از انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب رایگان بوده و واگذاری این انشعابات برای مددجویان نسبت به زمان مشابه سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.

سهندی افزود: امسال، ۵۹ فقره انشعاب برق، ۷۹ فقره انشعاب گاز، ۵۹ فقره انشعاب آب، ۴۲ فقره انشعاب فاضلاب و ۲۹ فقره سایر خدمات شهری و روستایی به‌صورت رایگان به مددجویان این نهاد واگذار شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد انشعابات واگذار شده، ۱۴۴ فقره برای روستاییان و ۱۲۴ فقره انشعاب نیز برای مددجویان شهری بوده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز کرد و حدود ۳۹ سال از آغاز فعالیت این نهاد می‌گذرد.

کمک به خانواده‌های نیازمند از طریق پرداخت مستمری، کمک هزینه‌های جهیزیه، تحصیل در مدرسه و دانشگاه، ازدواج، درمان و اشتغال از جمله فعالیت‌های این نهاد به شمار می‌رود.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =