۲۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۳
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83397408
۰ نفر

برچسب‌ها

رقابت برای طراحی لباس پرچمدار المپیک ۲۰۲۰ در جشنواره مد شیراز

شیراز- ایرنا- سومین جشنواره مد و لباس فجر همزمان با هفته عفاف و حجاب در شیراز در حالی با معرفی برگزیدگان از سراسر فارس به پایان رسید که طراحی لباس بانوی پرچمدار ایران در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن از بخش های رقابتی آن بود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس شامگاه سه‌شنبه در این آیین حوزه مد و لباس را هنری تازه‌آمده در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند.

مهدی رنجبر هدف از برگزاری این جشنواره را آماده‌سازی طراحان مد و لباس برای ورود کاربردی به این حیطه و نیز حمایت از رونق تولید با رویکردی ایرانی و اسلامی عنوان کرد.

وی ابراز داشت: هنر مد و لباس گرچه عمری کوتاه دارد؛ اما قدمتش در حوزه تمدنی و اعتقادی ما ایرانیان دیرینه است؛ چراکه از سویی با فرهنگ ایرانی عجین شده و از دیگر سو با آموزه‌های اسلام ناب محمدی پیوند می‌خورد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس آمیختن این دو حوزه تمدنی را در عرصه هنری مد و لباس امری امکان‌پذیر دانست که باید مسیر آن هموار شود.

دبیر اجرایی سومین همایش مد و لباس استان فارس نیز در این برنامه بیان کرد: در این جشنواره که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در چهار بخش برگزار شده است، برای اولین بار شاهد حضور طراحان و برندهای مطرح بوده‌ایم و همین موضوع سطح کیفی آن را افزایش داده است.

مهسا حاجی میرصادقی بیان کرد: ۶۱ نفر از طراحان سراسر فارس در بخش مسابقه شرکت کردند و ۱۲۵ اثر به دفتر دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۸۵ طرح به مرحله دوم رسید.

وی افزود: در طراحی مسابقه زنده ۵۰ طراح با موضوع طراحی لباس بانوی پرچمدار المپیک ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور یافتند؛ همچنین در بخش کارگاه‌های تخصصی هفت کارگاه در حوزه مد و لباس در این جشنواره برگزار شد.

در ادامه این برنامه، از برگزیدگان هر چهار بخش جشنواره با اهدای لوح سپاس قدردانی شد؛ بدین‌ترتیب در رشته طراحی زنده لباس بانوان با عنوان بانوی پرچمدار ایران در المپیک، سیما نیکزاد در مقام سوم، سمانه حیدری نژاد در جایگاه دوم و حمیده کشاورز در جایگاه نخست ایستادند.

در بخش طراحی تن‌پوش مردانه تنها یک اثر از تیم طراحی انسیه مهدی نژاد شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش طراحی مانتو اجتماع گلشن محمدی با عنوان شایسته تقدیر، مقام سوم مشترک به مهسا پیرمرادیان و فاطمه قائد شرفی و جایگاه دوم نیز به مریم رکن‌منظر رسید و کسی شایسته مقام اول شناخته نشد.

در بخش طراحی مانتو مجلسی آسیه حقیقی شایسته تقدیر، آیدا عرب و مونا بازایی جایگاه سوم، سیما نیکزاد در مقام دوم و آفرین و سمانه حمیدی در جایگاه نخست ایستادند.

در حوزه مقاله نیز فردی شایسته تقدیر شناخته نشد.

سومین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس از جمعه ۲۱ تیرماه تا دوشنبه ۲۴ تیرماه در مجتمع فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز ادامه یافت.

۹۸۸۵ / ۲۰۲۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =