واکنش سازمان ملل درباره اعمال محدودیت های آمریکا برای کارکنان نمایندگی ایران

نیویورک - ایرنا - معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد درباره محدودیت های در نظر گرفته شده برای سفر ظریف و کارکنان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک گفت: نگرانی ها را به آمریکا به عنوان کشور میزبان منتقل کرده ایم.

فرحان حق روز دوشنبه به وقت محلی در نشست خبری روزانه، این مطلب را در پاسخ به ادعای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره محدودیت تردد برای محمد جواد ظریف و هیات دیپلماتیک ایران مطرح کرد.
وی افزود: دبیرخانه سازمان ملل متحد از محدودیت درنظر گرفته شده از سوی کشور میزبان برای کارکنان نمایندگی ایران آگاه است. دبیرخانه با نمایندگی آمریکا و ایران در سازمان ملل متحد در تماس است و در این زمینه نگرانی ها را به کشور میزبان منتقل می کند.
معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد بار دیگر موضع "آنتونیو گوترش" درباره برجام را تکرار کرد و گفت: موضع ما کاملاً روشن است، برجام یک دستاورد قابل ملاحظه دیپلماتیک است و دبیرکل سازمان ملل متحد به طور مداوم از همه طرف ها خواسته است از مفاد این توافق تبعیت کنند.
وی افزود: روشن است که باید این توافق را نگهداریم در غیر این صورت همچنان که دبیرکل بارها گفته است، نگرانی های جدی درباره مواجهه منطقه ای وجود خواهد داشت که پیش از آن سابقه نداشته است.
دولت دونالد ترامپ و اطرافیان تندروی وی از سال گذشته با خروج از برجام، تلاش کرده اند تحریم های شدیدی را علیه مردم ایران اعمال کنند.
مدعیان آزادی بیان از اینکه "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک با رسانه ها و اندیشکده های آمریکایی دیدار و گفت وگو می کند، به ستوه آمده اند و در تازه ترین اقدام پس از آنکه موضوع تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی ایران را مغایر ادعاهای خود دیدند، بر آن شده اند تا با ایجاد به اصطلاح محدودیت تردد، صدای مردم ایران را خاموش کنند.
ظریف روز یکشنبه برای شرکت در نشست عالیرتبه شورای اقتصادی-اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر کرد و قرار است با تعدادی از رسانه ها گفت وگو کند. وی همچنین قرار است روز پنج شنبه با آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان دیدار داشته باشد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از برنامه های خود در نیویورک برای حضور در اجلاس عدم تعهد، عازم کاراکاس پایتخت ونزوئلا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =