۲۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 83397301
۱ نفر

برچسب‌ها

عمران زاده: همه از فتحی عصبانی هستند

تهران- ایرنا- پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: تصمیم گیری های غلط امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال باعث شده همه از او عصبانی باشند. با شیوه ای که او در استقلال پیش گرفته شاید خیلی زود جای خود را به فرد دیگری بدهد.

«حنیف عمران زاده» اگرچه چند سالی است برای استقلال بازی نمی کند اما در بین هواداران این تیم از محبوبیت زیادی برخوردار است و بسیاری تعصب وی را در روزهایی که پیراهن آبی را می پوشید مورد ستایش قرار می دهند.

عمران زاده که در جمع کادر فنی جوانان استقلال حضور داشت به واسطه اختلافات با محد مومنی «رییس آکادمی آبی پوشان» و مدیریت استقلال جدا شد.

او در مصاحبه با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره دلایل جدایی اش، مدیریت امیر حسین فتحی، آینده استقلال و … حرف زیادی را بر زبان آورد.

ایرنا: با ناراحتی از آکادمی استقلال جدا شدید؟

حق داشتم ناراحت شوم، چرا نباید ناراحت باشم، من حنیف عمران زاده و محمد نوازی عمر و جوانی مان را برای استقلال گذاشتیم و برای این تیم زحمت کشیدیم و در تمام سختی ها این تیم را تنها نگذاشتیم اما برخوردی با ما صورت گرفت که به دور از انصاف و جوانمردی بود.

ایرنا: چه اتفاقاتی افتاد؟

از روز اول که کار خود را در تیم جوانان استقلال شروع کردیم اساس کارمان را بر پایه صداقت و کمک به جوانانی گذاشتیم که مستعد بودند. می خواستیم به دور از حاشیه ها و اتفاقات تلخی که در گذشته در آکادمی استقلال رخ داده بود سالم کار کنیم و استعداد هایی را پرورش دهیم که در گذشته بنا به دلایلی نادیده گرفته می شدند. تمام آنهایی که در این مدت کم با ما کار کردند می توانند شهادت دهند چه عملکردی داشتیم و چگونه به استقلال خدمت کردیم اما مثل اینکه سالم کار کردن برای برخی آقایان که دوست ندارم اسمشان را بر زبان آورم ناخوشایند بود.

ایرنا: بیشتر توضیح می دهید؟

ما برای انتخاب بازیکن همه را به یک چشم نگاه می کردیم و برایمان فرقی نداشت که پدر کدام بازیکن پولدار است و یا پدر کدام فوتبالیست از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارد. برای ما عملکرد فنی بازیکنان اهمیت داشت و در تست های فنی از بین هزاران فوتبالیستی که مراجعه کردند ۲۵ بازیکن را انتخاب کردیم که شرایط بهتری نسبت به سایرین داشتند.

ایرنا: نوازی و مومنی رییس آکادمی باشگاه استقلال بر سر انتخاب همین ۲۵ بازیکن به اختلاف خوردند؟

نوازی ماجرا را شرح داده است و من هم برایتان توضیح می دهم. به نظر شما مسولیت فنی یک تیم با چه کسی است؟ آیا جز این است که سرمربی باید تیم را ببندد؟

ایرنا: خیر.

ما ۲۵ بازیکن را برای فهرست نهایی انتخاب کردیم، یک روز دیدم محمد نوازی ناراحت است و وقتی دلیلش را پرسیدم وی جواب داد مومنی تماس گرفته است و به او گفته فقط ۲۰ بازیکن را می تواند انتخاب کند و سایر نفرات را باید مدیر آکادمی گزینش کند که نوازی زیر بار این قضیه نرفت و اعلام کرد تا زمانی که من سرمربی هستم اجازه چنین کاری را نمی‌دهم چرا که به عنوان سرمربی تمام مسولیت تیم با من است.

ایرنا: بعد از این ماجرا نوازی را به محل تمرین استقلال راه ندادند.

این یک فاجعه در مدیریت آقایان است که تا ابد باقی خواهد ماند. وقتی نوازی به محل تمرین استقلال آمد نگهبان مجموعه ورزشی امام رضا «ع» گفت مدیرعامل استقلال دستور داده شما را راه ندهیم تا مشکلاتی که به وجود آمده است برطرف شود. همان زمان به ضعف مدیریت آقایان پی بردیم و فهمیدم ماجرا از چه قرار است. من به دوستان شما گفتم آن روز به خودم گفتم فتحی استقلالی نیست و الان نیز روی حرفم هستم و همین اعتقاد را دارم.

ایرنا: بعد از این اتفاق به باشگاه استقلال رفتید و مثل اینکه در ظاهر مشکلات حل شد.

هر وقت که می خواستیم با فتحی درباره مشکلات آکادمی استقلال جلسه برگزار کنیم یا جلسه داشت یا در باشگاه حضور نداشت حداقل خدا پدر علی خطیر را بیامرزد که جلسه‌ای را گذاشت و البته حق را به ما داد و گفت مسئولیت فنی تیم با سرمربی است و اگر مشکلی وجود دارد باید به باشگاه گزارش کنید.

ایرنا: فتحی درگیر تیم بزرگسالان بود و شاید وقت نداشت به مشکلات آکادمی رسیدگی کند.

اگر او برای بزرگسالان استقلال کار مثبتی انجام می‌داد حرف شما را قبول می‌کردم و می‌گفتم یک قدم بر داشته است اما متاسفانه برای استقلال بازدهی نداشته است. او چه اقدامی برای استقلال انجام داده داست؟ تیم خوبی بسته است؟ بازیکنان بزرگ و با تجربه را نگه داشته است؟ مشکلات باشگاه را از بین برده است؟ شما به عملکرد پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات نگاه کنید. تیم فصل گذشته شان را به طور کامل حفظ کرده‌اند و نفراتی چون وحید امیری، فرشاد احمدزاده و چند ملی پوش امید ایران را جذب کرده‌اند در سوی مقابل استقلال ۱۵ بازیکن را از دست داده است و تیمی نبسته که باب میل هواداران و استقلالی‌ها باشد.

ایرنا: از فتحی خیلی عصبانی هستید؟

همه از او ناراحت و عصبانی هستند، او فقط یک مربی به نام آندره آ استراماچونی آورده است که رفته پشت سرش قایم شده است. من می گویم با روندی که وی در پیش گرفته برف زمستان را در استقلال نخواهد دید و خیلی زود از این تیم خواهد رفت.

آقای فتحی همین پیشکسوتان هستند که نام استقلال را زنده نگه داشته‌اند و برای این تیم زحمت کشیده‌اند اما رفتار شما با آنها خوب نیست، جوری رفتار کنید که وقتی فردا از باشگاه استقلال رفتید همین پیشکسوتان وقتی شما را در مراسمی دیدند جواب سلامتان را بدهند. مدیران بزرگ‌تر و موفق تری از شما در استقلال بودند که امروز نیستند اما نامشان به نیکی مانده است و هواداران آنها را دوست دارند اما به نظر می‌رسد شما به استقلال آمده‌اید که عکس یادگاری بگیرید و چند صباحی بر صندلی مدیریت بنشینید و بعد بروید.

ایرنا: نظرت درباره بازیکنان جدید استقلال چیست؟

من برای همه بازیکنانی که به عضویت استقلال در آمده‌اند احترام ویژه ای قائل هستم و منکر توانایی‌های فنی شان نیستم اما باید بگویم فقط سیاوش یزدانی اسم و رسم دارد و سایر بازیکنان مثل هندوانه دربسته هستند. در استقلال بازیکنانی بوده‌اند که در تیم‌هایشان ستاره محسوب می‌شدند اما عمر حضورشان در استقلال به یک فصل نرسید و خیلی زود جدا شدند.

ایرنا: فکر می‌کنی استقلال در لیگ نوزدهم موفق باشد؟

کار این تیم سخت است، من پیش بینی می‌کنم حتی این تیم برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا با مشکل مواجه شود. شما به عملکرد تیم‌هایی همچون پرسپولیس، سپاهان اصفهان، شهر خودرو، ذوب آهن، تراکتور تبریز در فصل نقل و انتقالات نگاه بندازید و حق را به من می‌دهید که نگران وضیعت استقلال باشم.

من یک استقلالی متعصب هستم و نیازی نیست از میزان علاقه ام به تیم محبوبم حرفی بزنم چرا که همه ایران از آن باخبر هستند و به خوبی می‌دانند حنیف عمران زاده چقدر عاشق استقلال است. من اگر حرفی می زنم چون در این فوتبال بوده‌ام و از خیلی چیزها باخبر هستم. نگران تیم محبوبم هستم و آرزویم موفقیت و سربلندی استقلال است. من با بردهای استقلال می خندم و با شکست‌هایش ناراحت می‌شوم. به خداوندی خدا دوست دارم استقلال همیشه در اوج باشد.

ایرنا: آیا استراماچونی سرمربی جدید استقلال می تواند باعث تحول این تیم شود؟

او یک مربی جوان است که سابقه مربیگری در تیم بزرگ اینتر میلان را داشته و به طور حتم مربی کوچکی نیست اما یک مربی برای رسیدن به موفقیت به ابزار نیاز دارد که متاسفانه این موضوع در استقلال وجود ندارد.

ایرنا: راستی ماجرای طلب شما از باشگاه استقلال به کجا کشیده شد، چند روز پیش گفته بودید شکایت خواهید کرد؟

من تنها کسی بودم که از استقلال یک ریال نگرفتم و برای اینکه استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف نشود برگه تفاهم نامه را امضا کردم اما متاسفانه مسئولان استقلال در قبال این رفتار کاری انجام دادند که غیر قابل باور است. تفاهم نامه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستادند که پولم را گرفته‌ام. ما توافق کرده بودیم اگر ظرف مدت مشخص که تعیین شده است پولم را ندهند باید کل مطالباتم را پرداخت کنند. نکته جالب این بود وقتی به سازمان لیگ رفتم متوجه شدم کپی چکی را آن گذاشته‌اند که به من پرداخت شده است و روحم از این ماجرا خبر نداشت. حالا تمام کارهایم را انجام داده‌ام و به طور حتم تا ریال آخر پولم را زا باشگاه استقلال می‌گیرم.

ما مثل برخی افراد در آکادمی باشگاه استقلال نبودیم که به پدر بازیکن زنگ بزنیم و بگوییم پسرت به درد تیم نمی‌خورد اما بعد از یک ساعت دوباره تماس برقرار کنیم و بگوییم عصبانی بودیم و حرفی زدیم با پسرت قرارداد امضا می‌کنیم. به طور حتم چند ماه بعد مشخص خواهد شد در آکادمی باشگاه استقلال چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =