معاون شهرداری سمنان: بیش از ۹ هزار زائر در موکب الرضا (ع)پذیرایی شدند

سمنان- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری سمنان گفت: موکب الرضا (ع) سمنان در دهه کرامت پذیرای بیش از ۹ هزار زائر امام هشتم بود.

جواد نجاریانی عصر دوشنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: برای دومین سال متوالی طرح تکریم، اسکان و پذیرایی از زائران در قالب موکب الرضا (ع) با مشارکت شهرداری سمنان و همت و تلاش موکب‌های اربعین حسینی در ایام دهه کرامت اجرا شد.
وی با اشاره به استقبال چشمگیر زائران و شهروندان از این طرح، افزود: قرار گرفتن شهر سمنان در مسیر عبور سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر، فرصت بزرگی برای میزبانی و تکریم و پذیرایی از زائران این امام بزرگوار است.
نجاریانی اضافه کرد: تقویت گردشگری مذهبی شهر سمنان نیز در طرح تکریم، اسکان و پذیرایی از زائران در قالب موکب الرضا (ع) مورد نظر بوده است.
وی با اشاره به گزارش‌های پلیس راهنمایی و رانندگی درباره بیشترین تصادفات جاده‌ای کشور در جاده‌های کویری، بیان کرد: ایجاد فرصتی برای استراحت کوتاه و توقف مسافران به منظور کاهش سوانح جاده‌ای، یکی از اهداف برپایی موکب الرضا (ع) بود.
وی ابراز امیدواری کرد که با همت و تلاش موکب‌داران اربعین حسینی و دیگر خیران در سال‌های آینده با بهره گیری تجربه‌های به دست آمده و شناسایی نقاط قوت، خدمات ارزنده‌ای به زائران حضرت رضا (ع) ارائه شود.
تکریم، اسکان و پذیرایی زائران با مشارکت موکب لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س) از ۱۳ لغایت ۲۳ تیر ۹۸ در بوستان سیمرغ و ۱۷ شهریور انجام شد.

۷۳۴۲/۶۱۰۳