۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۰
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83397217
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت ایجاد شهر استارت‌آپی در استان البرز را بررسی می کند

تهران - ایرنا - درخواست استانداری البرز مبنی ایجاد شهر استارت‌آپی در این استان، در کمیسیون لوایح هیات دولت بررسی می شود.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، استانداری البرز، درخواست واگذاری کارخانه جهان چیت از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به منظور سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد شهر استارت‌آپی را برای بررسی و تصویب هیات دولت ارائه کرده است.

بر این اساس، نقش بی دلیل استارت‌آپ ها در رشد و توسعه جوامع و تأثیر آن بر بهبود فضای کسب و کار، افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت های مکمل، ضرورت برنامه‌ریزی به منظور ایجاد زیرساخت های لازم را دوچندان می کند.

همچنین، استان البرز با دارابودن پتانسیل های لازم در عرصه های علمی، صنعتی و فناوری و موقعیت ممتاز در مرکز کشور، از قابلیت های لازم برای ایجاد شهر استارت‌آپی با هدف ارائه خدمات حمایتی به کسب و کارهای نوپا برخوردار است.

بر همین اساس، تحقق ایده شهر استارت‌آپ با استفاده از ظرفیت های موجود استان به ویژه با بهره‌گیری از مراکز قدیمی، نقش مهمی در فعال‌سازی این مراکز به همراه دارد.

همچنین، کارخانه جهان چیت واقع در شهر کرج از جمله این نقاط قدیمی است که به عنوان نمادی از افتخارات صنعتی این منطقه، اکنون به صورت تعطیل و نیمه مخروبه درآمده است.

بر اساس این گزارش و با توجه به اعلام آمادگی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز مبنی بر سرمایه‌گذاری درخصوص ایجاد شهر استارت‌آپی، استانداری البرز درخواست واگذاری ملک مذکور از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به شرکت یاد شده به منظور تغییر کاربری در جهت تحقق ایده مورد اشاره را برای سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت وزیران ارائه نموده است.

بر همین اساس و به اذعان استانداری البرز، ایجاد شهر استارت‌آپی، ایجاد اشتغال بیش از سه هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان را به دنبال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =