۶ میلیارد تومان قرض الحسنه به نیازمندان استان تهران پرداخت شد

تهران- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت ۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومانی وام قرض الحسنه به نیازمندان این استان خبر داد و گفت: این مبلغ در بهار امسال و از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از کمیته امداد استان تهران، حمیدرضا شیران به اهداف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و افزود: ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند و بدون دریافت کارمزددر مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع از مهم‌ترین اهداف صندوق قرض الحسنه امداد ولایت است.

وی به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن، اشتغال به واجدان شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه این صندوق از سپرده گذاری خیران، ادارات وسایر دستگاه‌ها استقبال می‌کند و طبق تفاهم نامه به معرفی شدگان طرف مقابل تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کند، گفت: برنامه ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

شیران به کسانی که درسال جاری در این صندوق سپرده گذاری کرده اند اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۴۹۵ نفر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران سپرده گذاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال ۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است، ادامه داد: این مبلغ برای ۱,۲۳۳ فقره تسهیلات کارگشایی به میزان چهار میلیارد و ۶۷۱ میلیون تومان، ۱۳۲ فقره تسهیلات اشتغال زایی به مبلغ یک میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان ۳۲ فقره برای مسکن شامل ودیعه و کمک هزینه خرید به مبلغ ۳۲۹ میلیون تومان اختصاص یافته است.

شیران به سقف پرداختی تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان، ودیعه مسکن ۱۵، تسهیلات اشتغال زایی و خرید مسکن تا ۳۰ میلیون تومان است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

تهرام/‏۷۲۴۷/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها