تاکید معاون فرهنگی وزارت ورزش بر تقویت بُعد همگانی بدمینتون

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی وزارت ورزش در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بدمینتون بر تقویت بُعد همگانی این رشته تاکید کرد و گفت: این عامل نقش بسزایی در جهت پشتوانه سازی بعد قهرمانی این رشته دارد.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون بدمینتون در سال جاری صبح امروز (دوشنبه) بیست و چهارم تیر ماه به ریاست «عبدالحمید احمدی» و با حضور «طاهره طاهریان» نایب رئیسه کمیته ملی المپیک، «محمدرضا پوریا» رییس فدراسیون بدمینتون، نامنی معاون دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، «مهدی مستجاب الدعوه» مسئول امور مجامع، نماینده حراست وزارت ورزش و جوانان، «محمد فرجی» نایب رییس فدراسیون بدمینتون و «فریبا مددی» نایب رییس زنان فدراسیون، «فرشاد نصرتی» دبیر فدراسیون و روسای هیات های بدمینتون سراسر کشور و نهادهای مختلف در سالن کنفراس آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این نسشت عبدالحمید احمدی رییس مجمع با تبریک میلاد حضرت امام رضا (ع) و تشکر و قدردانی از پوریا رییس فدراسیون بدمینتون و روسای هیات های بدمینتون کشور به دلیل تلاش های آنان در جهت توسعه این رشته، اظهار داشت: نکته مهم همه ما در جهت توسعه ورزش و فلسفه وجودی فدراسیون ها گسترش ورزش در سطح جامعه است.

احمدی افزود: یکی از نکات مهم توسعه ورزش همگانی است و فدراسیون بدمینتون جزء رشته های ورزشی که امکان همگانی در آن فراهم است.

رییس مجمع گفت: برنامه ای از سوی وزارت ورزش و جوانان تهیه شده است که در آن برنامه پوریا رییس فدراسیون بدمینتون حضور داشتند و مقرر شد که بعد همگانی آن در فدراسیون بدمینتون تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت های هیات های ورزشی استان ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها نیز در این زمینه نقش موثری خواهد داشت و هیات ها می توانند در این جهت گام های مهمی بردارند. هدف اصلی تقویت بُعد همگانی ورزش بدمینتون است که این عامل نقش بسزایی در جهت پشتوانه سازی بعد قهرمانی این رشته را در پی دارد.

احمدی بیان کرد: ما هرچقدر در سنین پایه سرمایه گذاری کنیم می تواند کمک به بُعد قهرمانی باشد.

رییس مجمع سالیانه فدراسیون بدمینتون در ادامه یادآور شد: فدراسیون ها متولی کل جمعیت کشور هستند که شامل مناطق روستایی می شود و ما باید برای بخش روستایی کشور نیز برنامه داشته باشیم.

وی ادامه داد: فدراسیون بدمینتون از جمله فدراسیون های موفق در ابعاد بین المللی است و محمدرضا پوریا در برگزاری مسابقات بین المللی تلاش فراوانی کرده که آمار بسیار خوبی از حضور تیم های خارجی در ایران دارد.

احمدی گفت: قرار گرفتن این مسابقات در تقویم جهانی فدراسیون بدمینتون از نکات بسیار با اهمیت است و حضور مسئولان بدمینتون آسیا در این مسابقات بیانگر فعالیت فدراسیون بدمینتون در سطح بسیار خوب بین المللی است.

رییس مجمع سالیانه فدراسیون بدمینتون اظهار داشت: این فدراسیون در بخش زنان بسیار فعال بوده است که این عامل یکی از نکات مهم فدراسیون محسوب می شود.

وی در پایان از نقش آموزش و پرورش، دانشگاه ها و نیروهای مسلح در فراگیر کردن این رشته نام برد و در مورد تهیه وسایل از سوی فدراسیون نقش حمایتی وزارت ورزش و جوانان را عنوان کرد.

در ادامه این نشست طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک اظهار داشت: فدراسیون بدمینتون از بهترین فدراسیون های فعال کشور در امور فرهنگی و توسعه ورزش زنان است که لازم می دانم در اینجا از پوریا و مسئولان فدراسیون تشکر و قدردانی کنم.

وی گفت: ما می تونیم از این فدراسیون به عنوان فدراسیون نمونه در جهت ارائه خدمات برابر به قسمت مردان و زنان نام ببریم.

در ادامه محمد رضا پوریا رییس فدراسیون بدمینتون گزارش کاملی از عملکرد فدراسیون در سال ۱۳۹۷ به مجمع ارائه کرد. سپس ایمان نیکوکار مسئول موسسه حسابرسی جامعه حسابداران رسمی کشور گزارش کاملی از عملکرد مالی فدراسیون در سال ۹۷ ارائه کرد و پس از آن حمید دائمی خزانه دار فدراسیون گزارش مالی سال ۹۷ را به مجمع را ارائه کرد.

همچنین مهدی ملک نیا بازرس فدراسیون گزارش خود را به مجمع داده و در پایان آیین نامه کمیته آموزش فدراسیون، آیین نامه حق ماموریت، پرداخت حق الزحمه مربیان و کادر اجرایی، کادر فنی مسابقات و عملکرد مالی سال ۱۳۹۷ به تصویب مجمع رسید.

این نشست با تصویب موارد فوق نیز بکار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =