۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۵
کد خبرنگار: 2300
کد خبر: 83397192
۶ نفر

برچسب‌ها

رستوران غیرمجاز گردنه قوچک تخریب شد

تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه یک تهران اعلام کرد: رستوران غیرمجاز در محدوده گردنه قوچک و حریم این شهرداری با حضور نیروهای شهرداری و انتظامی تخریب شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی اظهارداشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حریم و ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر و طبق تبصره ذیل ماده ۲ قانون منع گسترش شهر تهران که هر گونه ساخت و ساز در حریم را ممنوع دانسته است، با دستور مقام قضایی و به منظور اجرای رای کمیسیون ماده ۱۰۰ مبنی بر قلع و قمع ساخت و ساز در حریم شهر تهران، عملیات تخریب رستوران مرشد در محدوده گردنه قوچک انجام شد.
وی گفت: ساختمان غیر مجاز مذکور با مساحتی بیش از یکهزار و ۵۰۰ متر مربع فضای ساختمانی، در سال های گذشته توسعه یافته و اخیراً تغییر کاربری داده و فعالیت آن نیز غیر مجاز بود که با اقدام لازم روز گذشته (یکشنبه ۲۳ تیر) عملیات تخریب از ساعت ۱۸ عملیات آغاز و تا ۲ بامداد ادامه یافت.
موسوی خاطرنشان کرد: کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و ارتفاعات شمال تهران، مصداق تجاوز به حقوق شهر و نادیده انگاشتن قوانین است و مدیریت شهری با مشارکت نیروهای اجرایی و انتظامی نسبت به تخریب ساخت و سازها در نقاط مذکور اقدام خواهد کرد.
شهردار منطقه یک با اشاره به اینکه باطی مسیر قانونی هر گونه ساخت و ساز متناسب با کاربری و طرح توسعه گردشگری و اخذ مجوزهای لازم قابل انجام خواهد بود گفت: حریم و ارتفاعات شمال تهران کاملاً دارای هویت بوده و براساس تاکیدات شفاف قوانین باید از این سرمایه های طبیعی، حفاظت کرد از این رو تلاش می کنیم با اجرای پروژه های چند وجهی از جمله تبدیل حریم و ارتفاعات به فضاهای عمومی و گردشگری از دست اندازی برخی افراد به حقوق عمومی و شهروندان جلوگیری کنیم.

تهرام/۹۳۵۳/‏/‏۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =