طرح بیمه مکمل محیط‌بانان کشور در یزد رونمایی شد

یزد- ایرنا- در آیین تجلیل از محیط بانان برگزیده و برتر کشوری که به میزبانی محیط زیست استان یزد و در شهرستان میبد برگزار شد از بیمه مکمل محیط بانان و طرح های مرتبط با آن رونمایی شد.

استاندار یزد روز دوشنبه در این مراسم گفت: یزد موزه ای از انواع توانمندی های زیست محیطی و اقلیم های طبیعی است که خداوند به مردم دارالعباده اهداء کرده است.

محمدعلی طالبی در این مراسم که عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز حضور داشت افزود: اقلیم های مختلف محیط زیستی و تنوع های گیاهی یکی از موهبت هایی است که خداوند به مردم استان یزد عطا کرده و ما باید میراث دار خوبی برای پیشینیان خود بوده و این میراث را برای گذشتگان حفظ کنیم.

وی ادامه داد: فعالیت در حرفه محیط بانی کاری قابل تقدیر است که اجر معنوی نیز در بردارد و در این حرفه بعنوان باقیات الصالحات همه این فعالیت های خوب از محیط بانان به یادگار خواهد بود.

کمال دهقانی فیروزآبادی، رییس مجمع نمایندگان استان یزد نیز در این مراسم گفت: از هرگونه اقدامی که در راستای حمایت از محیط بانان کشور باشد فروگذاری نخواهیم کرد و مصوبه مجلس نیز در راستای حمایت از محیط بانان کشور تصویب شد که البته با ایرادات شورای نگهبان، عودت داده شده و در حال رایزنی جهت تامین نظر شورای نگهبان هستیم زیرا هرگونه حمایتی از محیط بانان در راستای حمایت از منابع کشور است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد نیز اظهار داشت: در استان یزد با توجه به کمبود آب به شدت بر روی بازچرخانی آب و همچنین استفاده بهینه از منابع موجود تمرکز شده است.

نیره پورملائی افزود: خوشبختانه اولین طرح آبیاری نوین کشور در شرکت فولادی و همچنین اولین طرح بازچرخانی سرباره های فولادی کشور امروز در استان یزد آغاز به کار نمود که نوید بخش اتفاقات جدید در حوزه مدیریت مصرف خواهد بود.

وی ادامه داد: استان یزد دیار ترمه و تلاش، قنوت های جاری، قنات های زخمی، سرزمین داشته های تاریخی و سازه های هنری چشم نواز به وسعت یک استان است و دیار قنات و قنوت و قناعت همواره مردمی دوستدار محیط زیست داشته و بیشترین استفاده را از کمترین ها نموده اند.

مدیرکل محیط زیست استان یزد ضمن خیر مقدم به محیط بانان کشور گفت: امیدواریم در شهر تاریخی یزد ایام خوشی را سپری کرده و بتوانیم میزبانی شایسته ای از شما بزرگواران داشته باشیم.

در این مراسم از خانواده شهدا و جانباز محیط بان و همچنین محیط بانان برتر کشور تجلیل و از دوربین همراه محیط بانان و طرح بیمه مکمل آنها و خانواده شان رونمایی شد.

۷۵۳۷/‏‬ ۶۱۹۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =