همکاری ایران و ترکیه باعث ناکامی تروریست‌ها در منطقه شده است

ارومیه - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: همکاری ۲ کشور ایران و ترکیه موجب ناکامی تروریست‌ها در منطقه شده است.

علی مصطفوی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سومین سالگرد عملیات نافرجام کودتا در ترکیه ضمن تبریک روز دموکراسی و وحدت ملی ترکیه افزود: ایران اسلامی و جمهوری ترکیه برای برقراری امنیت پایدار در مناطق مرزی و آسایش مرزنشینان شهدای بسیاری را تقدیم کرده اند و امروز با درایت و هوشیاری مرزبانان ۲ کشور دشمنان و گروه های تروریستی در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده اند.

وی اظهار داشت: عملیات نافرجام کودتا با هدف ضربه زدن به دموکراسی و وحدت ملی در ترکیه برنامه ریزی شده بود که خوشبختانه با هوشیاری دولت و مقاومت و در صحنه بودن ملت جمهوری ترکیه به شکست منجر شد.

وی با اشاره به افتتاح بازارچه مرزی ساری سو توسط استاندار آذربایجان غربی و والی آغری در هفته گذشته ادامه داد: تجارت مرزی و فعال شدن این بازارچه می تواند در امنیت و توسعه پایدار مناطق مرزی ۲ کشور موثر باشد.

سرکنسول جمهوری ترکیه در ارومیه نیز در این آیین از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت قانونی ترکیه در برابر کودتاگران قدردانی کرد.

عثمان پشمن / Osman Peşman/ گفت: دولت و مردم ترکیه هرگز این حمایت ها را فراموش نخواهند کرد.

۲۴ تیر سالروز کودتای نافرجام در ترکیه است که با جانفشانی مردم این کشور به شکست انجامید و در ترکیه به نام روز دموکراسی و وحدت ملی نامگذاری شده است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =