۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83397172
۱ نفر

برچسب‌ها

فقدان منابع مالی، پاشنه آشیل تیم کاسپین قزوین

قزوین – ایرنا – تیم کاسپین قزوین در لیگ دسته دوم فوتبال با مشکلات و چالش های متعددی رو به رو است که مهمترین آنها فقدان منابع مالی مشخص است.

مدیر عامل باشگاه فوتبال کاسپین قزوین روز دوشنبه در نشست خبری که در خبرگزاری ایرنا برگزار شد، افزود: کل بودجه باشگاه در فصل قبل هشت میلیارد ریال بوده که حدود ۶ میلیارد ریال آن متعلق به قرارداد بازیکنان و مابقی برای ورودی مسابقات، تهیه البسه و هزینه های مسافرت ها صرف شده است.

مدیر عامل باشگاه کاسپین قزوین با بیان اینکه منابع مالی باشگاه تاکنون به هیچ وجه مشخص نشده، گفت: همین موضوع سبب شده است تا به صورت غیر رسمی فعالیت باشگاه را آغاز کرده و منتظر تخصیص اعتبار برای برنامه ریزی و اقدام مناسب باشیم.

رضایی گفت: من به عنوان مدیر عامل باشگاه و سعید دقیقی به عنوان سرمربی - بازیکن این تیم در فصل گذشته علیرغم تلاش ها و زحمت های بسیار یک ریال دریافتی نداشته و حتی از جیب خود نیز برای باشگاه خرج کرده ایم.

وی با اشاره به سیاست های باشگاه در فصل جدید، افزود: با توجه به تخصیص نیافتن بودجه، هنوز سیاست باشگاه برای صعود یا حفظ جایگاه موجود در لیگ حرفه ای کشور اتخاذ نشده است ولی قطعاً امسال بازیکنان بومی که طی این سالها در استان رشد کرده اند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رضایی با اشاره به میزان بودجه مورد نیاز برای صعود به لیگ برتر افزود: هریک از تیم هایی که طی سالهای اخیر به لیگ های برتر کشور صعود کرده اند کمتر از ۵۰ میلیارد ریال هزینه نکرده اند و قطعاً با بودجه های کمتر از این ارقام نمی توان به لیگ برتر صعود کرد.


مدیرعامل باشگاه کاسپین گفت: با وجود این موضوع، هیچگاه مایوس نشده و نهایت تلاش خود را برای کسب نتایج درخشان و صعود به لیگ برتر به کار خواهیم بست.

مجید رضایی با اشاره به مهمترین مشکل این باشگاه، گفت: فقدان ثبات در جایگاه مالکیتی و مدیریتی باشگاه مشکل بزرگی است که موجب شده هرساله مدیریت باشگاه برای حل مشکلات و تامین منابع مالی، دست به دامان استانداری، شهرداری، بخشداری و … شود.

رضایی اضافه کرد: باشگاه کاسپین به دلیل حساسیت فوتبال و تمرکز بر روی آن از سوی همه شهرهای استان از اهمیت بالایی برخوردار است و همواره هواداران بسیاری به دنبال آخرین وضعیت آن در لیگ حرفه ای کشور هستند.

مدیر عامل باشگاه کاسپین افزود: در سال جاری نیز هنوز منابع مالی تیم کاسپین در لیگ دسته دوم فوتبال کشور و میزان آن مشخص نیست و به همین دلیل برای جذب بازیکنان و شروع فعالیت های باشگاه به صورت رسمی اقدام نکرده ایم.

وی اضافه کرد: علیرغم مشخص نبودن منابع مالی باشگاه، فعالیت تیم امید کاسپین در قزوین آغاز شده است و از هفته آینده نیز فعالیت تیم بزرگسالان را آغاز خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه کاسپین افزود: خوشبختانه استاندار قزوین در دیدار اخیر خود با مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال کشور قول مساعد مبنی بر حمایت از باشگاه را دادند که امیدواریم هرچه سریعتر با مشخص شدن منابع مالی باشگاه برای شروع کار اقدام کنیم.

وی با اشاره به جذب حمایت های صنایع و واحدهای تولیدی گفت: قزوین مانند استان های دیگر از صنایع مادر و بزرگ برخوردار نیست ولی در پی آن هستیم با رایزنی و حمایت مسئولان از ظرفیت صنایع خرد و واحدهای تولیدی کوچک نیز بهره مند شویم.

این فوتبالیست و مربی نام آشنای کشور گفت: در سال های گذشته روش های مختلفی برای جذب حامیان مالی باشگاه به کار گرفته شد و در سال جاری نیز امیدواریم با حمایت های رسانه ها، صدا و سیما و مطبوعات بتوانیم گام های موفقی را در این عرصه برداریم.

رضایی با بیان اینکه برای انتخاب سرمربی تیم با ۲ مربی بومی و سه مربی خارجی وارد مذاکره شده ایم، گفت: بهترین گزینه ما برای این سمت سعید دقیقی سرمربی- بازیکن سابق تیم بوده که متاسفانه این پیشنهاد را به دلیل مسئولیت در فدراسیون فوتبال نپذیرفته است.

رضایی با اشاره به دستاوردهای تیم کاسپین طی هفت سال فعالیت خود، گفت: این تیم طی این سالها با وجود تمامی انتقادها و فقدان تشکیلات ساختار مند، دستاوردهای خوبی نیز داشته و در پرورش استعدادها و ایجاد انگیزه و روحیه میان جوانان و جامعه نقش موثری ایفا کرده است.
باشگاه فوتبال کاسپین از سال ۱۳۹۱ کار خود را شروع کرده است و قبل از آن نیز در قالب تیم های نیرومحرکه و تولی پرس در مسابقات لیگ کشور حضور داشت.

۶۱۰۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =