امیرعبداللهیان: تمام تلاشمان را برای حمایت از سوریه انجام می‌دهیم

بیروت- ایرنا- دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی که به سوریه سفر کرده است در دیدار با رئیس مجلس این کشور تاکید کرد، ایران تمام تلاش خود را برای حمایت سیاسی و اقتصادی از سوریه بعمل خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، حسین امیر عبداللهیان در دیدار با حموده صباغ رئیس مجلس سوریه ضمن اشاره به نقش پارلمان دو کشور در تسریع اجرای مبادلات بازرگانی و روابط اقتصادی اظهار داشت: ایران تمام تلاش خود را برای حمایت از سوریه در سطوح سیاسی و اقتصادی بعمل خواهد آورد.

رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مواضع ثابت دولت ایران در حمایت از ملت سوریه تاکید کرد: با ایران در برابر تهدیدات آمریکا اعلام همبستگی می‌کنیم.

صباغ با اشاره به هماهنگی مداوم بین پارلمان سوریه و ایران به منظور وحدت مواضع در محافل بین المللی در قبال مسائل منطقه و توطئه‌هایی که علیه سوریه و ایران طراحی می‌شود، روابط بین دو کشور را عمیق برشمرد.

همچنین امیر عبداللهیان پس از این نشست در جمع خبرنگاران، مواضع شجاعانه سوریه در مبارزه با تروریسم را قابل تقدیر دانسته و تصریح کرد: سوریه امروز وارد مرحله جدیدی شده و پرونده تروریست‌ها در ادلب بسته خواهد شد.

وی بر ضرورت فعالسازی گردشگری به ویژه گردشگری دینی بین دو کشور و توسعه روابط اقتصادی و مقابله با اقدامات ظالمانه و یکجانبه علیه تهران و دمشق تاکید کرد.

امیرعبداللهیان درباره مواضع ایران در قبال تهدیدات آمریکا گفت: سخنان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا متناقض است به این معنی که از یک طرف ایران را تهدید و از طرف دیگر به برقراری رابطه با ایران اصرار دارد. تنها راه ترامپ تغییر فتار خود بوده چرا که سیاستی که او در پیش گرفته محکوم به شکست است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =