سه طرح بهزیستی در آستارا به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - مجتمع خدمات بهزیستی، مرکز رفاه کودک و خانواده و یک واحد مسکونی معلولان به مناسبت هفته بهزیستی در شهرستان آستارا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره بهزیستی آستارا روز دوشنبه در آئین افتتاح این طرح‌ها در شهر آستارا گفت: برای ساخت مجتمع خدمات بهزیستی به مساحت ۲۲۰ متر مربع با اشتغالزایی برای پنج نفر، با مشارکت بخش خصوصی بالغ بر یک میلیارد ریال هزینه شده است و یکصد خانوار از خدمات مشاوره، سنجش بینایی و توانبخشی آن بهره مند خواهند شد.

فریبرز خورشیدی افزود: مرکز رفاه کودک و خانواده نیز با هدف ارائه خدمات مراقبتی و پرورشی به کودکان هفت تا ۱۲ سال راه اندازی شد و از ساعت هفت تا ۲۰ در دو نوبت فعالیت خواهد کرد.

وی بیان کرد: این مرکز برای مادران شاغل فاقد فرصت نگهداری فرزند خدماتی نظیر مراقبت روزانه، فعالیت فوق برنامه، اردوهای فرهنگی و تفریحی، مشاوره، مددکاری و روانشناسی کودک ارائه می‌کند و به مساحت ۳۵۰ متر مربع در سه طبقه با اشتغالزایی پنج نفر و با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.

رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: برای ساخت منزل مسکونی به مساحت یکصد متر مربع با انشعابات آب، برق و گاز برای یک خانواده معلول در روستای کانرود نیز، بالغ بر یک میلیارد ریال هزینه شده است.

حسن رستم زاد فرماندار آستارا هم در این آئین اظهار کرد: سازمان بهزیستی با اجرای مأموریت‌های متنوع برای بهتر زیستن مردم، با اقشار مختلف جامعه ارتباط دارد و خدمات آن مختص نیازمندان و مددجویان نیست.

وی افزود: کارکنان بهزیستی باید از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی آستارا در خدمات رسانی خود استفاده کنند و برای پیشگیری از آسیب‌هایی نظیر طلاق و اعتیاد، آموزش جامعه هدف ضرورت دارد.

۱۹ تا ۲۵ تیرماه هفته بهزیستی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =