تدبیر مسئولان در تعریض کم هزینه محور آستارا - اردبیل

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: مرحله نخست تعریض محور آستارا به اردبیل به علت استفاده از مصالح حاصل از حذف پیچ ها در کارگاه راه آهن، کم هزینه خواهد بود و دستگاه های اداری مرتبط در این خصوص همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حسن رستم زاد روز دوشنبه در جلسه بررسی عملیات تعریض محور آستارا به اردبیل در فرمانداری آستارا گفت: پیمانکار طرح راه آهن آستارا از مصالح عملیات حذف پیچ در محور آستارا-اردبیل، در کارگاه خود استفاده می‌کند و دستگاه‌های متولی نظیر منابع طبیعی و آبخیزداری، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر روند کارها نظارت داشته باشند.

وی افزود: محور آستارا - اردبیل به دلیل اتصال استان های گیلان و اردبیل، مسیر گردشگری و حجم تردد بالا از اهمیت خاصی برخوردار است و تعریض آن با دستور استانداری گیلان و پیگیری نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی به زودی آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: امتداد طول طرح تعریض ۱۲ کیلومتر و شامل سه بخش است و باید از ریزش کوه و ناامنی جاده در حین اجرای طرح و برداشت مصالح مراقبت شود.

فرماندار آستارا ادامه داد: نصب علائم هشدار، سنگ چین محدوده اجرای طرح و تکمیل شانه خاکی برای هدایت آب‌های سطحی مورد توجه پیمانکار باشد و چند درخت مزاحم در محدوده طرح، با مجوز منابع طبیعی و محیط زیست قطع خواهد شد.

رستم زاد افزود: مقدار مصالح برداشت شده از محل اجرای طرح باید مشخص شود و با تعریض این مسیر، علاوه بر تسریع عبور و مرور خودروها از میزان سوانح جاده ای کاسته خواهد شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و محور آستارا به اردبیل از مسیرهای پر تردد شمال ایران است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =