موزه های خصوصی خوشنویسی در کشور تاسیس می شود

قزوین - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت:موزه های خصوصی خوشنویسی در کشور با هدف حمایت از فعالان عرصه خط و هنر تاسیس می شود.

علی اصغر مونسان روز دوشنبه در بازدید از کاروانسرای سعد السلطنه قزوین و حجره استاد پیله چی از خوشنویسان بنام استان قزوین گفت: هنرمندان خوشنویس باید زیر چتر حمایتی سازمان میراث فرهنگی قرار بگیرند و همه موظف هستیم تلاش کنیم تا موزه‌های خصوصی خوشنویسی در سطح کشور تأسیس شوند.
وی گفت: همه باید تلاش کنیم تا آثار این هنرمندان در فهرست آثار ملی ناملموس ثبت شده و گام‌های بلندی برای صیانت از فرهنگ و هنر ایران زمین برداشته شود.
مونسان در ادامه از موزه شاهنامه و اسطوره‌ها در سرای سعد السلطنه بازدید کرد.
این موزه هم اکنون با حدود ١٠٠ اثر حماسی، تاریخی، مردم شناسی و معاصر در سبک حجم و سفال از هنرمند قزوینی استاد اَزی محمدی در این مکان دایر است.
سرای سعدالسلطنه قزوین بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده و مرکز تجاری داخلی شهری کشور است که با وسعتی افزون بر ۶.۲ هکتار در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده و با بازسازی صورت گرفته هم اکنون ١٦٨ حجره این کاروانسرا در اختیار هنرمندان و فعالان اقتصادی قرار گرفته است.
۶۱۰۱
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =