۲۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83397089
۰ نفر

برچسب‌ها

ورزش محلات همدان نیازمند ساختار قانونمند

همدان- ایرنا- رئیس ورزش محلات همدان گفت: ورزش محلات این شهر نیازمند ساختار و تشکیلات قانونمند است.

سعید پناه آبادی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی کمیته‌های ورزش محلات و کارگروه ورزش دفتر حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ورزش محلات هم اکنون بیش از ۱۰ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد اما به لحاظ چارت سازمانی هنوز جایگاه حقوقی مشخصی ندارد.

وی اضافه کرد: همه ساله المپیاد ورزش محلات زیر نظر شهرداری همدان برگزار می‌شود در حالی که ورزش محلات دارای تشکیلات سازمانی است که باید به صورت مستقل و قانونمند فعالیت کند.

پناه آبادی بیان کرد: در راستای توسعه ورزش محلات می‌توانیم تفاهم نامه‌های همکاری با سایر ارگان‌های دولتی داشته باشیم اما به این دلیل که هنوز ساختار قانونی شکل نگرفته، همچنان به صورت آماتور فعالیت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه توسعه ورزش محلات با برگزاری مسابقات فصلی و دائمی دستاوردهای مهم اجتماعی به ویژه در حاشیه شهر همدان به دنبال داشته است، گفت: بسیار از افرادی که اعتیاد به مواد مخدر داشتند، شناسایی و جذب ورزش شدند و اکنون تیمی منتخب توسط آنان در فوتبال شکل گرفته است.

رئیس ورزش محلات همدان خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجرای گلریزان برای کمک به افراد نیازمند، اهدای جوایز ورزشی به کودکان بی بضاعت، شناسایی استعدادها و رایزنی برای جذب آنها در تیم‌های باشگاهی و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف از دستاوردهای ورزش محلات همدان است.

مشاور ورزشی شورای اسلامی شهر همدان افزود: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ورزش محلات، توجه جدی به توسعه ورزش در بین بانوان، تعیین تکلیف وضعیت دهکده ورزش محلات، حمایت عملیاتی دستگاه‌های اجرایی مرتبط و قانونمند شدن شورای ورزش محلات همانند شورای اجتماعی محلات از مطالبه‌های ما است.

وی اظهار داشت: اعضای کمیته ورزش محلات با اقدامی خیرخواهانه در راستای برنامه‌های مدون شده، اقدام می‌کنند و فعالیت آنها در این حوزه به صورت خودجوش است.

پناه آبادی با تاکید بر اینکه متولیان ورزش باید قدردان زحمات کمیته ورزش محلات باشند، گفت: ورزش عامل پیشگیری از بسیاری معضلات حاشیه‌ای شهر همدان شده و اقدام کمیته ورزش محلات کمتر از جایگاه شهروندان برگزیده نیست.

ورزش محلات همدان هم اکنون یکی از الگوهای اصلی کشور به شمار می‌رود.

۷۵۲۰/‏۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =