افزایش تعداد معتادان متجاهر هرمزگان در نیمه دوم سال

بندرعباس-ایرنا- هرمزگان به دلیل شرایط آب و هوایی و مهاجرپذیر بودنش، بطورعمده در نیمه دوم سال با افزایش تعداد معتادان روبرو است.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: هرمزگان بعد از تهران، بیشترین ظرفیت پذیرش معتادان را دارد به طوری که ۵۷ درصد آن‌ها غیر بومی و بی خانمان هستند که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند.

غلامحسین رنجبر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۳۰ مرکز اقامتی میان مدت برای معتادان بی خانواده وجود دارد و همچنین مرکز سرپناه شبانه بانوان با ظرفیت ۱۵ نفر در بندرعباس به منظور پذیرش زنان و دختران خشونت دیده، بدون محدودیت سنی راه اندازی شده که هنوز تکمیل نشده است.

وی بیان داشت: طرح پارک در سال ۹۷، با هدف پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی زنان و کودکان در ۶۰ محله اجرا شد.

این مقام مسؤول اظهار داشت: واگذاری یک هزارو ۸۵۲ واحد مسکونی به مددجویان، ایجاد خانه امن ویژه بانوان، افتتاح نخستین مرکز رشد مردم نهاد کشور در بندرعباس برای توانمندسازی معلولان، راه اندازی کانون خیران هرمزگان و پرداخت الکترونیکی مستمری در هفته بهزیستی امسال از جمله خدمات اخیر این سازمان به افراد زیرپوشش بوده است.

رنجبر خاطر نشان کرد: از مهر ماه امسال به فرزندانی که والدین آن‌ها معلول است کمک هزینه و وام تحصیلی، تأمین مسکن ۵۰ میلیون ریال، ودیعه مسکن ۲۵ میلیون ریال پرداخت می‌شود و افراد زیر پوشش از هزینه‌های گمرکی ورود خودروهای خارجی ویژه معلولان معاف خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان عنوان کرد: در استان ۷۱۳ دانشجوی معلول وجود دارد که ۴۱۷ نفر از آنها دانشگاه آزاد، ۹۰ نفر دولتی و ۲۰۶ نفر پیام نور مشغول به تحصیل هستند، ۸۰ درصد شهریه توسط بهزیستی پرداخت شده و ۲۰ درصد شامل تخفیف دانشگاهی می‌شود.

‏۶۰۴۸/‏۹۹۴۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =