بلاتکلیفی تیم فوتبال ۹۰ ارومیه تمامی ندارد

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ۹۰ ارومیه گفت: در صورت حمایت مسوولان، این باشگاه قادر است تیم فوتبال دسته یکمی این شهر را از بلاتکلیفی ماندن یا سقوط رهایی بخشند.

یحیی بهاری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته پس از ۴۰ سال غیبت فوتبال ارومیه در رقابت‌های لیگ یک کشور حضور یافت ولی امسال بار دیگر شاهد بروز مشکلات جدیدی برای این تیم هستیم.

وی ادامه داد: در حالی که تا پایان زمان نقل و انتقالات فقط ۱۰ روز مهلت باقی است، هنوز تکلیف تیم مشخص نشده و در خصوص تیم داری و ثبت قراردادهای بازیکنان مشکلات اساسی وجود دارد.

وی بیان کرد: امتیاز تیم‌داری در جام آزادگان با تلاش یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و استاندار آذربایجان‌غربی به شهر ارومیه داده شده و باشگاه ۹۰ ارومیه در حالی مسؤولیت هدایت این تیم را در فاصله یک هفته پس از آغاز رقابت‌های لیگ دسته یک قبول کرد که این تیم با مشکل حذف و سقوط به لیگ‌های پایین‌تر مواجه بود.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ۹۰ ارومیه گفت: ما نمی‌دانیم صاحب امتیاز این تیم چه کسی است و نمی‌دانیم امسال برای اخذ مجوز تیم‌داری در لیگ دسته یک کشور با چه کسی طرف حساب هستیم زیرا همه ادعای مالکیت آن را دارند.

بهاری، بدهی‌های سال‌های گذشته باشگاه ماشین سازی تبریز را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: هم اکنون این بدهی‌ها که بخش زیادی از آن به بدهی دروازه‌بان اسپانیایی این تیم اختصاص دارد به تیم ۹۰ ارومیه منتقل شده است و در صورت پرداخت نشدن شاهد سقوط تیم به لیگ دسته ۳ خواهیم بود.

وی گفت: با همفکری، نسخه حل مشکل بدهی دروازه بان اسپانیایی سابق ماشین سازی ترسیم شده و دفاعیاتی در این خصوص داریم و برای حل این مشکل نیازمند حمایت مسوولان هستیم.

وی نبود زمین چمن تمرینی را یکی از مشکلات پیش روی تیم ۹۰ ارومیه دانست و گفت: مسؤولان فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای در ۱۷ بند نواقص ورزشگاه تختی ارومیه را برای میزبانی در بازی‌های لیگ دست یک کشور ابلاغ کرده‌اند که باید تا آغاز رقابت‌ها حل و فصل شود وگرنه میزبانی از بازی‌های تیم ۹۰ ارومیه در یکی از شهرهای آذربایجان‌شرقی یا کردستان انجام خواهد شد.

بهاری خواستار توزیع عادلانه بودجه از سوی شورای شهر ارومیه به ورزش پرطرفدار فوتبال این شهر شد و بیان کرد: امسال ۱۵ میلیارد تومان برای تیم داری در لیگ برتر والیبال به شهرداری ارومیه تخصیص یافته است و این در حالی است که تیم فوتبال ۹۰ ارومیه با داشتن پنج هزار تماشاگر، هیچ بهره‌ای از این بودجه نمی‌برد.

وی افزود: نواقص زمین چمن ورزشگاه تختی ارومیه با سه تاچهار میلیارد تومان حل و فصل می‌شود ولی مسؤولان از این امر دریغ می‌کنند در حالی که شاهد هزینه کردهای میلیاردی برای سالن غدیر ارومیه جهت میزبانی لیگ ملت‌ها بودیم.

وی قیمت کنونی امتیاز تیم فوتبال ۹۰ ارومیه را بالغ بر پنجاه میلیارد ریال عنوان کرد که در صورت سقوط به لیگ دسته ۳ به ۸۰۰ میلیون ریال تنزل خواهد یافت و مسؤولان نباید با سهل انگاری اجازه دهند این سرمایه ملی ورزشی به همین راحتی از دست برود.

بهاری گفت: امسال در صورت حضور در لیگ دسته یک با اسپانسر خصوصی وارد میدان می شویم و در غیر این صورت با خرید امتیاز تیم ایرانجوان بوشهر در رقابت های لیگ دسته ۲ حاضر می شویم.

مدیرعامل باشگاه ۹۰ ارومیه از آغاز تمرینات پیش فصل این تیم خبر داد و گفت: این تیم طی فردا و پس فردا / سه شنبه و چهارشنبه / ۲ بازی تدارکاتی پیش فصل در شهر تبریز‬ با تیم ماشین سازی برگزار می‌کند.

تیم فوتبال ۹۰ ارومیه سال گذشته نخستین حضور خود در جام آزادگان را تجربه کرد و با حمایت استاندار آذربایجان غربی توانست سهمیه لیگ دسته یک کشور را برای فصل آینده حفظ کند.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =