فرماندار لاهیجان: محدوده مالکیت اراضی روستایی با منابع ملی مشخص شود

لاهیجان - ایرنا - فرماندار لاهیجان گفت: یکی از مشکلات این شهرستان مشخص نبودن عرصه های ملی با مرزهای مالکیت مردم در برخی روستاهاست که اداره کل ثبت اسناد باید محدوده های اصلی مالکیت مردم را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیداسماعیل میرغضنفری روز دوشنبه در نشستی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان اظهارداشت: انتظار می رود مرز مالکیت ها در روستاها مشخص و تعیین تا مشکلات توسعه در این مناطق مرتفع شود.

وی با اشاره به سرعت بخشیدن به صدور سند مالکیت در روستاها افزود: خیلی از سامانه ها، یا بسته است یا نوبت دهی برای دریافت سند طولانی می شود که این کار سرگردانی مردم را در پی دارد و ادارات ثبت به اسناد شهری بیشتر توجه می کنند درحالی که بخشی از اسناد مالکیت در روستاها قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اختلافات مرزی در شهرستان های همجوار وجود دارد و گاهی نقاط مرزی دو شهرستان در روستاهایی که در نقاط مرزی قرار دارند، مشخص نیست که باید توسط ادارات ثبت برای صدور سند مالکیت به این مسائل توجه و این مغایرت های ثبتی در ادارات ثبت دو شهرستان اصلاح شود.

میرغضنفری یاد آورشد: برای رفع مشکلات صدور سند مالکیت روستاییان، تشکیل جلسات تخصصی بین ادارات ثبت اسنادو املاک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضروری است و این دو سازمان در هماهنگی با هم می توانند بسیاری از مشکلات فعلی روستاییان را حل کنند.

براساس بخشنامه سفر مدیران کل به شهرستان ها به منظور بررسی درخواست و مشکلات شهروندان، مدیرکل اسناد و املاک استان گیلان روز دوشنبه در نشستی با فرماندار، بخشداران و شهرداران لاهیجان و رودبنه، مشکلات صدور سند مالکیت بویژه در روستاها را بررسی و در دیداری رو در رو با مردم لاهیجان، به مسائل آنان رسیدگی کرد.

لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

۶۰۲۹/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها