مطالبات فروردین و اردیبهشت امسال داروخانه‌ها پرداخت شد

تهران - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: مطالبات سال ۹۷ داروخانه‌ها تا پایان آذر و مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال پرداخت شده است.

به گزارش سازمان بیمه سلامت، کوروش فرزین روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی و داروخانه‌ها افزود: مراکز درمانی دولتی ۴۵ روز فرصت دارند تا اسناد خود را به بیمه سلامت ارسال کنند و بر اساس قانون، این سازمان یک ماه فرصت دارد تا به وضعیت اسناد رسیدگی کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر علی الحساب ۷۰ درصد از مطالبات بیمارستان‌های دولتی در فروردین سال ۹۸ بدون بررسی اسناد پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران بیان کرد: داروخانه‌هایی که دربخش خصوصی داروهای بیماران خاص را تامین می‌کنند با مشکلاتی روبه‌رو هستند، اما مطالبات این بخش هم توسط بیمه سلامت تا پایان اردیبهشت پرداخت شده است؛ ضمن اینکه بخش قابل توجهی از داروهای بیماران خاص در استان تهران از طریق داروخانه‌های بیمارستان‌های خصوصی تامین می‌شود.

فرزین گفت: همچنین مطالبات فروردین ماه داروخانه‌ها و مراکز درمانی بخش بستری و سرپایی دولتی به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =