نمایندگان چارچوب صدور مجوز طرح‌های توسعه صنایع نفت خام را تعیین کردند

تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی چارچوب صدور مجوز طرح‌های توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی را تعیین کردند.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی ماده ۴ طرح حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی را ۱۴۶ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از ۲۰۶ نماینده حاضر تصویب کردند.

نمایندگان در این ماده تصویب کردند تأمین مالی طرح‌ها با رعایت شرایطی همچون سهامداران شرکت مجری موظفند حداکثر یکسال پس از دریافت مجوز نسبت به واگذاری حداقل ۳۰ درصد سهم شرکت مجری از طریق عرضه سهام و یا انتشار اوراق بهادار قابل تبدیل به سهام اقدام کنند در غیر این صورت وزارت نفت موظف است نسبت به ابطال مجوز خوراک آن اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده ۵ طرح حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی وزارت نفت را موظف کردند در زمان اعطای مجوز طرح نسبت به اعطای مجوزهایی همچون مجوز صادرات فرآورده‌های تولیدی و مجوز تأمین نفت خام به عنوان خوراک مصرفی پس از اتمام دوره تنفس خوراک با رعایت مصالح کشور برای واحدهای مشمول این قانون اقدام کنند.

در ادامه نمایندگان ماده ۶ این طرح را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند بر اساس این طرح، وزارت نفت مکلف است ظرف مدت دو ماه پس از تصویب این قانون آئین نامه اجرایی آن را به تصویب هیئت وزیران برساندند.

در ادامه نمایندگان بند ث ماده ۳ این طرح را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند بر اساس این بند بازپرداخت تسهیلات تنفس خوراک صندوق توسعه ملی پس از دوره تنفس و مطابق مقررات صندوق انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =