خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم شد

تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی را به عنوان معاون آموزشی خود در این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، خاکی صدیق رئیس فعلی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه با حکم منصور غلامی جایگزین مجتبی شریعتی نیاسر در معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

در پیام وزیر علوم به معاون جدید آموزشی این وزارتخانه آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی به موجب این حکم، به سمت «معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با هماهنگی سایر معاونان ستاد وزارت و بهره‌مندی از نظرات معاونان محترم آموزشی دانشگاه‌ها وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و اهتمام جدی در اجرای ساماندهی و تعیین مأموریت‌های اصلی مؤسسات و مراکز آموزش عالی، ارتقای کیفی آموزش به‌ویژه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، بازنگری برنامه‌های درسی باهدف روزآمد شدن آن‌ها متناسب با پیشرفت‌های روز و نیازهای جامعه همراه با توجه خاص به توسعه برنامه‌های درسی بین‌رشته‌ای، اهتمام جدی به اجرای برنامه‌های مهارت‌افزایی و اشتغال‌پذیری دانشجویان دوره‌های کارشناسی، متناسب‌سازی ظرفیت پذیرش دانشجو با نیازهای جامعه، توسعه کمی و کیفی ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی، اجرای برنامه بالندگی اعضای هیئت‌علمی و پی‌گیری اجرای روش‌های نوین آموزشی به انجام رسانید.

توفیق جناب‌عالی را در پیشبرد اهداف آموزش عالی و راهبردهای دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

خاکی‌صدیق متولد سال ۱۳۴۱ در شهر خرم‌آباد و دانش-آموخته کارشناسی از دانشگاه نیوکاسل، انگلستان (۱۹۸۳)، کارشناسی ارشد سیستم‌های کنترل از یومیست، انگلستان (۱۹۸۵) و دکتری سیستم‌های کنترل از دانشگاه سالفورد، انگلستان (۱۹۸۸) است. او هم اکنون استاد پایه ۳۶ گروه کنترل دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی است.

وی به عنوان استاد نمونه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۱۳۷۷ ۱۳۷۸ و اولین استاد برجسته مهندسی در سال ۱۳۹۱ توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب و در چندین نوبت به عنوان پژوهشگر و استاد نمونه آموزشی دانشگاه برگزیده شد.

خاکی صدیق ریاست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی را در سال‌های ۱۳۸۲ ۱۳۸۶ و ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ در کارنامه کاری خود دارد.

وی ۱۴ عنوان کتاب تخصصی ترجمه و تألیف کرده که یکی از آن‌ها در انتشارات معتبر بین‌المللی به چاپ رسیده است و چندین کتاب تألیفی وی به عنوان کتاب‌های سال دانشگاه‌ها و برتر سال معرفی شده‌اند. هم‌چنین ۱۲۰ مقاله چاپ شده در مجلات بین‌المللی، ۲۲ مقاله علمی پژوهشی فارسی داشته و ۱۶۰ مقاله در کنفرانس‌های داخلی و خارجی را در کارنامه دارد.

سوابق برجسته علمی خاکی‌صدیق به همراه تجربه موفق در حوزه‌های اجرایی از ویژگی‌های برجسته‌ای است که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در انتخاب وی به آن توجه خاص داشته است.

وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از زحمات بی‌شائبه مجتبی شریعتی نیاسر معاون سابق آموزشی در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

غلامی هفته گذشته در حاشیه همایش رؤسای دانشگاه‌های کشور به خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در مورد استعفای شریعتی نیاسر از سمت معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت که شریعتی نیاسر درخواست خود را برای کناره گیری از معاونت آموزشی وزارتخانه اعلام کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =